Rowerowa integracja

0
424
Reklama

Oferta Pruszkowskiego Roweru Miejskiego będzie bogatsza. Miasto planuje zawrzeć porozumienie o integracji systemu z Warszawskim Rowerem Publicznym.

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób stawia na aktywność i w okresie letnim chętnie korzysta z rowerów. Popularność systemów takich jak PRM stale rośnie. W Pruszkowie pojawią się dwie nowe stacje rowerowe. Łącznie będzie ich 13, a do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 106 jednośladów.

W wielu miejscowościach przybywa tras dla cyklistów, rozbudowuje się również niezbędna infrastruktura. Dla mieszkańców Pruszkowa szykuje się kolejne udogodnienie na tym polu. Podczas ostatniej sesji radni zajęli się kwestią wyrażenia zgody na zawarcie przez miasto porozumienia z Warszawą na rzecz integracji systemów: Pruszkowskiego Roweru Miejskiego oraz Warszawskiego Roweru Publicznego. W kwestii uzupełnienia – w sprawę zaangażowane są trzy podmioty. Stolicę reprezentuje Zarząd Dróg Miejskich, kolejne strony porozumienia to Pruszków oraz firma Nextbike.

Kompatybilność systemów byłaby ogromnym ułatwieniem dla cyklistów. Mieszkańcy Pruszkowa mogliby swobodnie przemieszczać się do Warszawy i korzystać z kolejnych stacji rowerowych. Co istotne – bez ponoszenia dodatkowych opłat. Istotnym udogodnieniem jest również możliwość wypożyczenia roweru w stolicy i pozostawienia go na stacji w Pruszkowie. Warto wspomnieć, że wyłączone z tego będą jednoślady dziecięce i typu cargo.

Reklama

Pruszkowscy radni wyrazili zgodę na zawarcie przez prezydenta Pawła Makucha porozumienia w sprawie integracji systemów. Dokument będzie obowiązywał od dnia podpisania do 30 października br.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj