Rowerem na równik

0
329
Reklama

Mieszkaniec gminy Raszyn Zbigniew Ciszek jest inicjatorem akcji „Rowerem na równik”. Celem jest zbieranie środków na wybudowanie studni w Kenii.

Każdy może włączyć się w dzieło pomocy, zbiórka trwa. Beneficjentem środków jest Fundacja Help Furaha, która wspomaga dzieło Furaha Day Center w Kenii. Organizacja prowadzi Centrum Opieki Dziennej dla dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem i zespołem Downa oraz zapewnia im odpowiednią opiekę. Potrzeby są ogromne, a głównym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków dla dzieci oraz wsparcie ich rodziców. Fundacja chce przygotować nowoczesne centrum pomocy. W związku z tym realizuje dwa projekty – “Kup Pan Działkę – Buy The Land” oraz “Po równiku dla Centrum Furaha”. Pierwszy pomysł wiąże się z zebraniem środków na zakup ziemi, zaś drugi – na budowę nowego centrum rehabilitacji w Meru w Kenii.

Nie brakuje osób, które chcą dołożyć swoją cegiełkę do pomocy potrzebującym. Stąd akcja „Rowerem na równik”. Jednym z jej inicjatorów jest mieszkaniec gminy Raszyn Zbigniew Ciszek. Inicjatywę patronatem objął wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba. – Z wielką przyjemnością, jako Wójt Gminy Raszyn objąłem Honorowym Patronatem akcję „Rowerem na równik”, której inicjatorem jest mieszkaniec naszej gminy – Pan Zbigniew Ciszek. Ma ona na celu zbieranie środków na wybudowanie studni w Kenii – prezentuje Andrzej Zaręba.

Zbiórka rozpoczęła się w październiku, a zakończy się pod koniec lutego 2021 roku w Kenii. – Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji Help Furaha, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczył. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie – podkreśla na stronie akcji Zbigniew Ciszek.

Cel akcji jest szlachetny. Furaha w języku suahili znaczy „szczęście”, razem można zrobić wiele dobrego. Potrzebne są środki pieniężne, ale liczy się także aktywność. – Jeśli lubisz biegać, spacerować, pływać, jeździć na rowerze itp., dołącz do naszej akcji i poprzez aplikację Endomondo zbieraj aktywnie z nami kilometry. Chcemy razem przemierzyć długość równika czyli 40 075 km zbierając fundusze i łącząc wszystkich ludzi o wielkich sercach… Rywalizacja: Po równiku #DlaCentrumFuraha – przedstawiają organizatorzy.

Reklama

Wsparcie akcji można okazać wpłacając środki na konto: 73 1050 1445 1000 0090 3179 6577 PLN 95 1050 1445 1000 0090 3179 6569 EUR 83 1050 1455 1000 0090 8056 3050 USD Kod BIC Swift: INGBPLPW

Czytaj także: 14,5 miliona na odbudowę Austerii

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj