Rowerem do Milanówka

0
390
Reklama

Urząd Gminy Brwinów zapowiada budowę ścieżki rowerowej z Grudowa do granicy z Milanówkiem. Trasa ma przebiegać wzdłuż torów kolejowych.

Formalności już wystartowały. Magistrat ogłosił niedawno przetarg na budowę liczącego nieco ponad 1,3 km odcinka drogi dla rowerów. To ostatni etap wieloletniego zadania realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wcześniejsze etapy obejmowały m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego w parku miejskim od Rynku do ul. Sochaczewskiej, a także wykup gruntów wzdłuż drogi z Brwinowa do Grudowa i dalej wzdłuż torów z Grudowa do granicy z Milanówkiem. Kolejnym etapem było przygotowanie dokumentacji projektowej. – Projektowanie było najtrudniejszym elementem całego tego procesu – szczególnie w zakresie uzyskania zgód i uzgodnień od PKP PLK, Wód Polskich oraz architektury wojewódzkiej i powiatowej. Szczerze mówiąc, w pewnym momencie nawet zwątpiłem, że kiedykolwiek uda się dopiąć wymagane prawem formalności – opisuje burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Ostatecznie jednak udało się skompletować dokumentację i wybudować kolejne odcinki ścieżek.

Ogłoszony właśnie przetarg to już finalna faza projektu połączenia rowerowego Brwinowa i Milanówka. Oprócz robót budowlanych, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie również przeprowadzić prace przygotowawcze, w tym opracowanie projektu organizacji ruchu na czas budowy i wykonanie pomiarów geodezyjnych. To ostatnie jest szczególnie istotne z uwagi na podłoże. Ścieżka ma bowiem przebiegać po gruntach będących mieszaniną piasku, humusu i kamieni. Wykonawca będzie więc musiał przeprowadzić badania nośności podłoża.

Termin składania ofert w przetargu mija 11 grudnia, zaś ścieżka powinna powstać do końca czerwca przyszłego roku.

Czytaj także: Ulga podatkowa za oddanie osocza

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj