Rondo w Młochowie już gotowe

0
309
Reklama

Rondo u zbiegu ulic Platanowej i ks. Markiewicza jest już przejezdne. W poniedziałek władze powiatu pruszkowskiego dokonały odbiorów technicznych.

Prace dobiegły końca z lekkim opóźnieniem – pierwotnie finał robót był planowany na połowę kwietnia. Na przeszkodzie stanęły jednak intensywne opady deszczu. Ostatecznie jednak udało się dokonać odbiorów i w poniedziałek rondo udostępniono dla ruchu.

O potrzebie przebudowy tego skrzyżowania mówiło się od wielu lat. Słaba widoczność i mało intuicyjne pierwszeństwo sprawiały bowiem, że w tym punkcie dochodziło do wielu wypadków. Inwestycja była kilkakrotnie przekładana, a sam projekt modyfikowany. Pierwotnie bowiem przy okazji budowy ronda miał również powstać ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Platanowej. Pomysł wymagał jednak poszerzenia drogi, co oprotestował jeden z mieszkańców. Swój protest argumentował obawą o potencjalne zniszczenie historycznego muru okalającego park. Ostatecznie zdecydowano się zrezygnować z budowy ciągu, by nie przedłużać procedur i nie opóźniać powstania tak potrzebnego z punktu widzenia bezpieczeństwa ronda.

Oprócz samej budowy ronda, wykonawca wyremontował również nawierzchnię ul. Platanowej na odcinku do ul. Kasztanowej. Aktualnie prowadzi ostatnie prace porządkowe, które powinny się zakończyć do 14 maja.

– Mieszkańcy Gminy Nadarzyn, w tym zwłaszcza Parol, Woli Krakowiańskiej, Krakowian i Młochowa, z pewnością mają powód do zadowolenia. Rondo znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – informuje pruszkowskie starostwo.

Reklama

Inwestycja kosztowała blisko 1,62 mln zł, a jej koszt w całości pokrył samorząd powiatu pruszkowskiego.

Czytaj także: Robert Krawczyk nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pruszkowie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj