reklama
Strona główna Aktualności Akt. Brwinów Rondo Kozielewskiego w Brwinowie w nowej odsłonie

Rondo Kozielewskiego w Brwinowie w nowej odsłonie

0
rondo, brwinów, rondo Kozielewskiego,
fot. Arkadiusz Kosiński/Facebook.com

Zakończyły się prace przy rondzie im. Ignacego Kozielewskiego. Inwestycja została zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

W ubiegłym roku władze Mazowsza zorganizowały pierwszą edycję budżetu partycypacyjnego województwa. Wśród zgłoszonych wówczas projektów znalazła się również aranżacja zieleni na brwinowskim rondzie Kozielewskiego. Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom i uzyskał wystarczającą liczbę głosów, by trafić do realizacji. Prace niedawno dobiegły końca.

Wokół ronda pojawiło się kilkanaście nowych drzew, m.in. grabów i akacji, a także liczne krzewy i byliny. Zagospodarowano także niewielki plac zieleni przy sklepie Dino. Planowo ma się pojawić również ławeczka upamiętniająca patrona ronda, współtwórcy polskiego harcerstwa Ignacego Kozielewskiego.

Autorem projektu nasadzeń był burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. W tym roku włodarz zgłosił dwa pomysły do BOM. – Pierwszy wniosek, z tzw. puli podregionalnej, dotyczył zagospodarowania zieleni wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach, zaś drugi, z tzw. puli ogólnowojewódzkiej, w ramach którego postuluję budowę 56 radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich w 31 miejscowościach na terenie 20 gmin – opisuje Kosiński. Oprócz Brwinowa, projekt ogólnowojewódzki obejmuje również m.in. Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Pruszków i Raszyn.

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza już się zakończyło. Jak rozłożyły się głosy mieszkańców i które projekty trafią do realizacji – tego powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj również: Jesienny przejazd rowerzystów po Brwinowie i Parzniewie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version