Rondo dla harcerzy?

0
417
Reklama

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zaakceptowanych wniosków znalazł się projekt zagospodarowania ronda Ignacego Kozielewskiego w Brwinowie.

Projekt „Harcerskie rondo – zagospodarowanie terenu wokół ronda Ignacego Kozielewskiego współtwórcy polskiego harcerstwa i słów hymnu »Wszystko co nasze«” do budżetu zgłosił – jako osoba prywatna – burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Pomysł zakłada wykonanie nasadzeń i postawienia elementów małej architektury w rejonie wybudowanego w ubiegłym roku ronda. Zgodnie z projektem na rondzie mają stanąć cztery podświetlane krzyże harcerskie. Na znajdującym się obok placyku miałaby stanąć ławeczka-rzeźba z patronem ronda Ignacym Kozielewskim. Oprócz tego projekt zakłada wykonanie nasadzeń roślin całorocznych.

Wniosek zebrał 362 głosy poparcia, co pozwoliło mu zakwalifikować się do dalszego etapu. Teraz dobiegła końca weryfikacja, w której projekt Kosińskiego otrzymał pozytywną opinię. Teraz wszystko w rękach mieszkańców, którzy wezmą udział w głosowaniu. Plebiscyt będzie trwał od 26 października do 16 listopada.

Czytaj również: Brwinów zyskał dostęp do morza

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj