reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Rondo 100-lecia Praw Kobiet w Pruszkowie

Rondo 100-lecia Praw Kobiet w Pruszkowie

0
rondo, 100-lecie Praw Kobiet, inicjatywa obywatelska, Pruszków, Komorowska, Pogodna, Przegląd Regionalny
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Rondo na skrzyżowaniu ulic Pogodnej i Komorowskiej w Pruszkowie otrzymało nazwę „100-lecia Praw Kobiet”. To wynik inicjatywy obywatelskiej.

Pod koniec lipca do przewodniczącego Rady Miasta Pruszkowa wpłynęło pismo w sprawie nadania rondu nazwy „100-lecia Praw Kobiet”. Przedstawiony został projekt uchwały oraz stosowne załączniki. Podczas ostatniej sesji radni miejscy pochylili się nad sprawą.

Założenia uchwały zaprezentowały występujące w imieniu komitetu Paulina Chełmicka i Dorota Smak. Podkreślały, że wśród celów przyświecających idei nadania nazwy rondu na skrzyżowaniu Pogodnej i Komorowskiej jest uczczenie wydarzenia historycznego, jakim było uzyskanie przez Polki praw wyborczych, a także uświadomienie roli kobiet w walce o niepodległość. Zarazem istotne jest przekazywanie dzieciom i młodzieży pamięci o bohaterach i bohaterkach walki o wolność. Kolejne założenia dotyczą upamiętnienia setnej rocznicy wyrażenia oraz symboliczny hołd.

Jednocześnie autorki podkreślały społeczny charakter przedsięwzięcia. – Przedstawiony projekt uchwały Rady Miasta Pruszkowa jest wyłącznie inicjatywą obywatelską, mającą na celu upamiętnienie ważnego, na mapie historycznej Polski, wydarzenia. Nie jest związany ani powiązany z żadnym ruchem politycznym – mówiły podczas prezentacji projektu przedstawicielki komitetu.

Radni byli zgodni. 22 obecnych na sesji poparło projekt nadania nazwy „100-lecia Praw Kobiet” rondu w Pruszkowie.

Czytaj również: Nowe dowody będą posiadać odcisk palca

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version