Roboty drogowe

0
456
Reklama

Efekty kolejnych inwestycji drogowych w Piastowie są widoczne. Nową jakość zyskały m.in. ulice Fałata, Przerwy-Tetmajera i Skargi.

Stan nawierzchni ulic stanowi jeden z głównych powodów nerwów i narzekań kierowców. Samorządy zdają sobie sprawę ze znaczenia jakości dróg, dlatego też podejmują działania na rzecz ich poprawy. Władze Piastowa za jeden z kluczowych celów uznały konieczność modernizacji ulic. W ostatnim czasie metamorfozę przeszły ulice J. Fałata i K. Przerwy-Tetmajera. Pierwsza utwardzona była płytami betonowymi, druga zaś posiadała nawierzchnię bitumiczną. W ramach inwestycji na obu pojawiła się kostka, zajęto się również kwestią odwodnienia. Na końcu ul. Fałata, przy Szkole Podstawowej nr 1, wykonano parking. Koszt przedsięwzięcia to ponad 1,2 mln zł.

Remontu wymagała również ul. P. Skargi. Nawierzchnia drogi oraz chodnik pozostawiały wiele do życzenia. W związku z tym na odcinku od ul. Hallera do Al. Krakowskiej przeprowadzono gruntowną modernizację. Wylano asfalt, ułożono z kostki brukowej nowe krawężniki, chodnik oraz nawierzchnie wjazdów na posesje. Na ten cel przeznaczono blisko 280 tys. zł.

31 października wprowadzono wykonawcę na teren przebudowy ul. J. Sułkowskiego. Modernizacja będzie realizowana na odcinku od ul. Żbikowskiego do ul. Bohaterów Wolności. Sprawa remontu Sułkowskiego obecna była w dyskusji od dłuższego czasu, ale na rozmowach się kończyło. Tegoroczna jesień okazała się przełomowa. Miasto otrzymało 70% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ulicy. We wrześniu przeprowadzono przetarg i teraz pozostaje czekać na efekty prac, czyli nową jezdnię, chodniki i odwodnienie. Warto wspomnieć, że koszt zadania to 1,4 mln zł.

Reklama
Reklama