Restart miejskiego pedałowania

0
251

Dzięki zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa udało się uruchomić Grodziski Rower Miejski.

Panująca od kilku tygodni słoneczna pogoda sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że wolno nam coraz więcej, choć oczywiście trzeba pamiętać o środkach ostrożności. W ubiegłym tygodniu rząd otworzył część obiektów sportowych, kolejne samorządy uruchamiają też systemy rowerów publicznych. Do tego grona dołączył również Grodzisk Mazowiecki, gdzie 6 maja wystartował Grodziski Rower Miejski. Jak zapewnia magistrat, operator systemu został zobowiązany do regularnej dezynfekcji sprzętu.  – Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Grodzisk Maz.

System oferuje mieszkańcom 92 rowery rozmieszczone na 12 stacjach. Część pojazdów jest wyposażona w foteliki dziecięce. W celu wypożyczenia możemy skorzystać z aplikacji mobilnej lub terminala dostępnego na każdej stacji rowerów. Aby skorzystać z Grodziskiego Roweru Miejskiego, należy zarejestrować się w systemie – można to zrobić przez stronę internetową rowery.grodzisk.pl lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Osoby posiadające już konto GRM nie muszą zakładać go ponownie. Należy jednak pamiętać, że aby konto było aktywne, musi znajdować się na nim minimalna kwota 10 zł. Co istotne, Grodziski Rower Miejski nie jest kompatybilny z systemami w Pruszkowie, Michałowicach czy Warszawą. Zgodnie z zapisami regulaminu, z GRM możemy korzystać wyłącznie na terenie gminy Grodzisk Maz.

Sezon Grodziskiego Roweru Miejskiego rozpoczął się już 1 marca, jednak już po dwóch tygodniach sytuacja związana z pandemią COVID-19 zmusiła włodarzy i operatora do zawieszenia działalności rowerów. Miłośnicy dwóch kółek mają nadzieję, że sezon uda się dokończyć bez dodatkowych przestojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj