reklama
Strona główna Aktualności Remontują Milanowiecką. Przebudowana ulica stanie się strefą zamieszkania.

Remontują Milanowiecką. Przebudowana ulica stanie się strefą zamieszkania.

0
fot. UG Brwinów

Ulica Milanowiecka w Owczarni niebawem zyska nową nawierzchnię. Wykonawca rozpoczął już remont drogi.

Na remont tej ulicy mieszkańcy czekali od dawna. Prowadząca od skrzyżowania z ul. Owczarską w Milanówku do WKD w Podkowie Leśnej ul. Milanowska była już w fatalnym stanie. Teraz ta gruntowa, wyboista droga, na której po każdym większym deszczu tworzyły się kałuże, doczekała się remontu. W marcu brwinowski magistrat rozpisał przetarg na kompleksową przebudowę drogi. W postępowaniu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Mabau. Robotnicy zakończyli już pomiary geodezyjne i rozpoczęli prace.

Wykonawca ma ułożyć nawierzchnię z kostki betonowej, wykonać zjazdy na posesje oraz progi zwalniające. Ponadto do jego zadań należy także odwodnienie drogi oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Remont wiąże się również z wycinką – wykarczowanych zostanie ok. 20 drzew. Jednocześnie wykonawca zobowiązał się zabezpieczyć pozostałe drzewa przed możliwymi uszkodzeniami podczas prac.

Jak zapewnia brwinowski urząd, przebudowana ulica stanie się strefą zamieszkania – piesi będą mogli swobodnie się poruszać po całej jezdni i będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami.

Remont ul. Milanowieckiej będzie kosztować 725 700 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version