reklama
Strona główna Aktualności Akt. Milanówek Remont Willi Waleria w Milanówku

Remont Willi Waleria w Milanówku

0
Umowa na rozpoczęcie prac została już podpisana. Willa Waleria będzie służyć mieszkańcom
Fot. By Andrzej Błaszczak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69755693

Umowa na rozpoczęcie prac została już podpisana. Willa Waleria będzie służyć mieszkańcom.

Znajdująca się przy ulicy Spacerowej w Milanówku Willa Waleria została wzniesiona w 1910 roku. Jej styl architektoniczny określa się jako „zmodernizowany historyzm”. W willi zamieszkiwali niegdyś artyści – będący jej projektantem oraz inwestorem aktor i reżyser Rufin Morozowicz, a także jego zięć, rzeźbiarz Jan Szczepkowski. Od 1978 roku w budynku działało prywatne muzeum artysty. Na przełomie lat 1990. i 2000. z części pomieszczeń korzystało Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Milanówku. W 2007 roku willę wykupiło miasto Milanówek z przeznaczeniem na działalność kulturalną. Odbywała się tam między innymi Noc Muzeów.

Zabytek od dłuższego czasu czeka na remont. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie znów cieszyć oczy mieszkańców. W planach będzie miejscem, w którym będą organizowane różne wystawy artystyczne i nie tylko.

W sierpniu Gmina Milanówek rozstrzygnęła przetarg na remont willi. Dzięki przebudowie z budynku mieszkalnego zmieni się on w budynek użyteczności publicznej o funkcji kulturalno-wystawienniczej. Pierwszy etap prac obejmie przewody kominowe, więźbę dachową oraz pokrycie dachu wraz z rynnami.

– Wierzę w to, że już wkrótce będziemy mogli w pełni korzystać z potencjału tego miejsca! – informuje Piotr Remiszewski, Burmistrz Miasta Milanówka.

Inwestycja będzie możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Jej koszt wyniesie ponad 625 tysięcy złotych, z czego dotacja wynosi 400 tysięcy.

Czytaj także: Nowe granice Brwinowa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version