Remont Pruszkowskiej z dotacją

0
402
Reklama

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i marszałek województwa Adam Struzik podpisali umowę na dofinansowanie do przebudowy ważnej ulicy.

Prace remontowe już wystartowały. Wykonawca zabezpieczył już rosnące wzdłuż drogi drzewa, a w miniony poniedziałek rozpoczął budowę ścieżki rowerowej. W związku z tym odcinek od ul. Granicznej do ul. Peronowej został tymczasowo wyłączony z użytku. Oprócz wspomnianej ścieżki, projekt inwestycji zakłada wykonanie nowej nawierzchni, zjazdów i chodników na długości od ronda Nowosielskiego do ronda Kowalskiego. Dodatkowo na przecięciu Pruszkowskiej i Peronowej powstanie skrzyżowanie wyniesione, co ma podnieść bezpieczeństwo pieszych. Dla kierowców przesiadających się do pociągu i klientów okolicznych sklepów powstanie 59 miejsc parkingowych. Dodatkowo w okolicy windy na peron kolejowy stanie 46 stojaków na rowery. Dodatkowo wykonawca zrealizuje roboty związane z infrastrukturą drogi: powstanie odwodnienie, oświetlenie uliczne, pojawią się nasadzenia zieleni.

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i marszałek województwa Adam Struzik podpisali umowę na dofinansowanie do przebudowy ważnej ulicy.
Od 20 lipca zamknięty jest odcinek Pruszkowskiej od ul. Granicznej do ul. Peronowej. Źródło: Urząd Gminy Brwinów

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków województwa. W miniony poniedziałek 20 lipca marszałek Adam Struzik i burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisali umowę na dotację w wysokości 2,5 mln zł. Wsparcie obejmuje przebudowę drogi z wyłączeniem budowy ścieżki rowerowej – ta część zadania uzyskała wcześniej 4,5 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 na budowę ścieżek rowerowych i dróg pieszo-rowerowych na terenie gminy Brwinów.

Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma FAL-BRUK, a realizacja ma się zakończyć w październiku br.

Czytaj również: Powiat pruszkowski buduje wyniesione przejścia dla pieszych

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj