Rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli trwa

0
393
Reklama

Ruszyła rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Wnioski należy składać do 15 marca.

Przedszkole to ważny etap w życiu dziecka. Tam nawiązuje się pierwsze przyjaźnie, zdobywa umiejętności społeczne i rozpoczyna swoją edukacyjną ścieżkę. Pierwszym krokiem do jej rozpoczęcia jest rekrutacja. W Pruszkowie trwa nabór wniosków do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022.

Do 15 marca do godz. 16.00 przyjmowane są zgłoszenia dzieci w wieku od 3 do 5 lat za pomocą systemu elektronicznego. Rodzice mogą wskazać trzy przedszkola w procesie rekrutacji. – Szczegółowe informacje oraz link do logowania będą zamieszczone na stronie miasta oraz na stronach każdej placówki oświatowej przed rozpoczęciem procesu rekrutacji – informują urzędnicy z pruszkowskiego magistratu.

Warto wspomnieć, że rekrutacja będzie prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe. Za każde z nich można otrzymać 30 punktów. Są to m.in. wielodzietność rodziny, niepełnosprawność rodziców, samotne wychowywanie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W drugim etapie pod uwagę będą brane kryteria samorządowe, tj. obowiązkowe szczepienia ochronne, zasiłek rodzinny, praca rodziców, płacenie podatków w Pruszkowie, rodzeństwo dziecka w placówce wskazanej na pierwszym miejscu oraz dochód na osobę.

Reklama

W przypadku zbyt małej liczby miejsc w przedszkolach, samorząd ogłosi konkurs, aby pozyskać nowe w niepublicznych placówkach.

Czytaj także: Termin budowy nowej siedziby ośrodka może się wydłużyć

Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych

Inaczej sytuacja wygląda w klasach 0 szkół podstawowych. Rekrutacja odbywa się do 15 marca poza systemem elektronicznym, a wnioski można znaleźć na stronach internetowych placówek. Jeśli zgłosi się co najmniej 20 dzieci, zerówki powstaną w: Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej, Szkole Podstawowej nr 3 przy al. Wojska Polskiego, Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Hubala, Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. J. Długosza, Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lipowej, Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju, Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej, Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej. Gdy liczba kandydatów będzie zbyt mała, zostaną skierowani do innej placówki zlokalizowanej najbliżej miejsca zamieszkania.

W przypadku pytań dotyczących rekrutacji, należy kontaktować się z dyrektorami placówek bądź Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta: 22 735 87 52 oraz 22 735 87 32.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj