Recyklingowe stroje

0
349
Reklama

Uczniowie szkół podstawowych z Pruszkowa wzięli udział w akcji „Moda na recykling”. W ramach warsztatów przygotowali ciekawe stroje.

Wydaje się, że wiele zużytych przedmiotów na nic nam się nie przyda i należy je wyrzucić. Wcale tak nie jest. Wystarczy pomysł i z niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś ciekawego. 29 stycznia do Pruszkowa zawitała „Moda na recykling”. W ramach wydarzenia uczniowie dziewięciu szkół podstawowych spotkali się w SP nr 10, gdzie uczestniczyli w lekcji przyrody przeprowadzonej przez Mikołaja Józefowicza, eksperta Europejskiej Platformy Recyklingu. Uczniowie zyskali wiedzę na temat postaw ekologicznych.

Dzieci miały również okazję nadać drugie życie elektroodpadom. W ramach akcji wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez projektantkę mody Annę Kubisz. Na uczniów czekało wiele rzeczy, które na pierwszy rzut oka były nieprzydatne. Pomysłowość i zapał do pracy sprawiły, że wspólnym wysiłkiem wykonano męską marynarkę z płyt kompaktowych oraz gorset z kabli od serwerów.

W wydarzeniu wziął udział prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. Dzieci przekazały włodarzowi specjalny prezent – uczniowie wykonali dla prezydenta recyklingową muszkę.

Reklama

Należy dodać, że przygotowane w ramach akcji stroje zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody we wrześniu br. w Warszawie.

Reklama