reklama
Strona główna Pruszków Raport o stanie powiatu

Raport o stanie powiatu

0
Fot. powiat pruszkowski

Zarząd powiatu przygotował raport o stanie powiatu pruszkowskiego za 2019 rok. 30 czerwca odbędzie się debata nad dokumentem, w której mogą wziąć udział mieszkańcy.

Zgodnie z przepisami, zarząd powiatu musi przygotować i przedstawić radzie raport o stanie samorządu. Dokument jest zbiorem działań zrealizowanych w poprzednim roku. Rada zapoznaje się z raportem, który jest podstawą do udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium. Raport o stanie powiatu za rok 2019 zostanie poddany debacie, w której udział mogą wziąć mieszkańcy. Chętni muszą złożyć pisemne zgłoszenie do przewodniczącego rady Stanisława Dymury. Wniosek, poparty co najmniej 300 podpisami, należy najpóźniej dostarczyć dzień przed planową debatą. W tym przypadku będzie to 30 czerwca. Zgłoszenie dostępne jest pod tym linkiem.

Dochody w górę, wydatki w dół

Co do samego raportu, zawiera on informacje o stanie finansów. W 2019 roku planowano dochody na poziomie blisko 177 milionów złotych, zaś wykonanie ostatecznie wyniosło ponad 181 milionów. Z kolei wydatki wyniosły 176 mln. Plan zakładał nieco więcej – 181 mln. Wynik budżetu za 2019 rok wyniósł 7,5 mln zł, czyli o 2,47 mln zł więcej niż rok wcześniej. Zadłużenie powiatu – 7,2 mln zł (o 5,25 mln zł mniej niż na koniec 2018 roku). Warto również wspomnieć, że powiat pozyskał dotacje na cele bieżące w wysokości blisko 23 mln zł.

Dokument zawiera również zadania inwestycyjne zrealizowane w 2019 roku. Wiele z nich związanych jest z infrastrukturą drogową m.in. budowa chodników przy ul. 3 Maja, ul. Prusa i ul. Pogodnej w Pruszkowie oraz drodze powiatowej nr 3111W w Domaniewku. Samorząd doświetlił również przejścia dla pieszych przy ul. Jesionowej w Michałowicach i ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych. Ponadto, powiat zajął się budową ronda na skrzyżowaniu ul. Powstańców i ul. Plantowej oraz drogi gminnej ul. Stalowej w Pruszkowie, przebudową skrzyżowania al. Armii Krajowej i ks. Józefa i ul. Andrzeja w Pruszkowie. W 2019 roku rozpoczęto również realizację innych działań, które obecnie trwają. Wśród nich można wymienić m.in. budowę ośrodka przy ul. Wapiennej w Pruszkowie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version