Rajd Barbórka wystartuje w Pruszkowie

0
212
Reklama

Początek tegorocznego Rajdu Barbórka zaplanowano w Pruszkowie. Start imprezy 3 grudnia o 18.00.

Rajd Barbórka jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych. Impreza jest niezwykle popularna i cieszy się zainteresowaniem kibiców. Na starcie pojawiają się czołowi polscy kierowcy. Rajd Barbórka ma długą i piękną historię, pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1964 roku.

W tym roku nie zabraknie nowości. Kultowa impreza wyścigowa rozpocznie się w Pruszkowie, start honorowy zaplanowano w okolicach budynku dworca kolejowego. Pierwsza załoga wjedzie na rampę o 18.00, zaś kwadrans później ruszą zmagania na pierwszym odcinku – Sznajder Batterien Pruszków. Trasa Rajdu Barbórka będzie przebiegała ulicami: Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Meta na wysokości Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

Będzie widowiskowo. Niezwykle efektownie zapowiada się wjazd ślimakiem na najwyższe piętro parkingu Nowej Stacji. Tam kierowcy pokonają techniczną sekcję, a potem wrócą do rywalizacji na ulicach Pruszkowa.

Szykuje się nie lada atrakcja i wyjątkowy wieczór w Pruszkowie. – Rajd Barbórka to swoista marka, która od 1964 roku istnieje w świadomości wszystkich Polaków, nie tylko tych kochających motoryzację. Po raz pierwszy w historii tego rajdu, naszego miasta rozpocznie się on w Pruszkowie. Mieszkańcy, ale także przyjezdni będą mogli obserwować zmagania najlepszych zawodników w fantastycznych samochodach rajdowych – zapowiada prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Reklama

Czytaj również: 55. Rajd po Kamienistej Drodze

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj