Rajd Barbórka przejechał ulicami Pruszkowa

0
97
Reklama

3 grudnia ulicami Pruszkowa przejechał 59. Rajd Barbórka. Prawdziwa uczta dla fanów motoryzacji. Odcinek wygrali Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Fot. Artur Szpuda

Rajd Barbórka to piękna historia sportów motorowych w Polsce. 3 grudnia najlepsi kierowcy zawitali do Pruszkowa, aby rozpocząć tegoroczną rywalizację. Kibice mogli podziwiać zawodników na trasie, zaś w miasteczku rajdowym zobaczyć piękne i niezwykłe samochody.

Przed godziną 18.00 w okolicach dworca PKP i galerii handlowej Nowa Stacja zgromadzili się kibice. Czekali na rozpoczęcie rywalizacji. W tym czasie mogli podziwiać przygotowujących się kierowców, którzy sprawdzali trasę. Ryk silników robił wrażenie. Zwłaszcza na dzieciach, które z wielką pasją tłumaczyły rodzicom to, co zobaczyły. – Tata, temu jednemu z ogona ogień poszedł – mówił jeden z małych obserwatorów.

Liczba kibiców rosła. Wszyscy z zaciekawieniem patrzyli na ustawiony i rozświetlony przy dworcu start. O 18.00 wjechała pierwsza załoga. Kolejne ekipy startowali prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, a następnie jego zastępcy – Beata Czyżewska i Konrad Sipiera.

Fot. Artur Szpuda

Prowadzący rozmawiali z załogami, pytali o ich ostatnie dokonania i przygotowania do 59. Rajdu Barbórka. Potem kolejni kierowcy ruszali na trasę OSS 1 SZNAJDER Batterien Pruszków, który prowadził przez miasto i fragmentem parkingu Nowej Stacji, na który trzeba było dostać się ślimakiem. Meta była zlokalizowana na wysokości Miejskiego Zakładu Oczyszczania przy ul. Bryły.

Reklama

Wygrana Kajetanowicza

Najlepsza w Pruszkowie okazała się załoga LOTOS Rally Team jadąca Skodą Fabia Rally Evo 2. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nie dali rywalom szans. Wyprzedzili o ponad osiem sekund Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka w Skodzie Fabii Rally Evo2. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Do triumfatora tracili blisko 10 sekund.

Fot. Artur Szpuda

4 grudnia odbyły się kolejne odsłony rywalizacji w Rajdzie Barbórka. W Słomczynie triumfowali Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy powiększyli przewagę nad rywalami. Na torze na Służewcu liderzy rajdu odnieśli kolejne zwycięstwo. Zmieniło się podium, a w zasadzie trzecie miejsce. Po świetnej jeździe awansowali na nie Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak. Rajd zakończył się odcinkiem specjalnym na Bemowie. Wygrali Kajetanowicz i Szczepaniak. Byli szybsi od Marczyka i Gospodarczyka.

W sobotę wieczorem odbyło się Kryterium Asów na ul. Karowej. Na tym kultowym odcinku swój dziewiąty triumf święcił Kajetanowicz.

Czytaj również: 3 grudnia Rajd Barbórka pojedzie ulicami Pruszkowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj