Radny wybrany, wójt w II turze

0
45

W niedzielę mieszkańcy Baranowa wzięli udział w przedterminowych wyborach. Dwie kandydatki mocno wyprzedziły konkurentów. Z kolei w Żabiej Woli odbyły się wybory uzupełniające.

Przypomnijmy: wcześniejsze wybory wójta gminy Baranów zostały rozpisane po tym, jak w czerwcowym referendum mieszkańcy odwołali poprzedniego wójta Waldemara Brzywczego. Teraz przyszedł czas wyboru jego następcy.

Swoje kandydatury na stanowisko wójta zgłosiło pięć komitetów: KWW ZGODA (kandydat Mariusz Chyłek), KWW WSPÓLNE JUTRO (Wioletta Mechocka) oraz komitety imienne Agaty Trzop-Szczypiorskiej, Piotra Farugi i Henryka Tuszyńskiego.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42,6%. Oddano łącznie 1795 głosów, w tym 5 nieważnych. Najwięcej wyborców oddało głos na kandydaturę Wioletty Mechockiej, która zdobyła 669 głosów. Niewiele mniej, bo 616 osób zagłosowało na Agatę Trzop-Szczypiorską. Obie kandydatki zostawiły konkurentów daleko w tyle: Mariusz Chyłek zdobył 296 głosów, pełniący obowiązki wójta Piotr Faruga otrzymał 159 głosów poparcia, zaś na Henryka Tuszyńskiego zagłosowało 50 osób.

O tym, która z kandydatek zasiądzie w fotelu wójta, zadecyduje druga tura, która odbędzie się 27 września.

Tymczasem w niedzielę do urn ruszyli też mieszkańcy Osowca w gminie Żabia Wola. Tu z kolei potrzebne były wybory uzupełniające po tym, jak z mandatu zrezygnował reprezentujący okręg 9 Marcin Czora. Spośród 315 uprawnionych swój głos oddało 111 wyborców, co daje frekwencję na poziomie 35,24%. Wybory wygrał Roman Janusz Filarczyk z KWW NASZA GMINA ŻABIA WOLA, który zdobył 70 głosów. Jego kontrkandydat Marcin Niebrzydowski z KWW WSPÓLNE DOBRO uzyskał 40 głosów. Jeden głos był nieważny.

Tym samym Roman Filarczyk wraca do Rady Gminy – sprawował już mandat radnego w kadencjach 2010-2014 i 2014-2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię