Radni powiedzieli „tak”

0
502
Reklama

Piastowscy radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z Warszawą w sprawie oferty Warszawa+.

To ważna informacja dla mieszkańców, którzy dzięki temu zapłacą mniej za bilety długookresowe. Muszą jednak uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Zgoda radnych na zawarcie porozumienia to ważny krok, jednak finałem całej sprawy będzie podpisanie porozumienia przez zainteresowane strony. Ponadto, miasto musi posiadać sprzęt do wydawania kart miejskich i odpowiednie oprogramowanie.

Co istotne, urząd zdecydował się na dopłaty zgodnie z trzecim wariantem. Za 30-dniowy bilet na 1. i 2. strefę mieszkańcy Piastowa zapłacą odpowiednio o 60 zł (bilet normalny) i 30 zł (ulgowy) mniej, zaś za 90-dniowy – odpowiednio 130 zł i 65 zł. Posiadacze biletów będą mieli dostęp do zintegrowanej sieci komunikacji w postaci tramwajów, autobusów, metra, pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusowych linii „L”.

Warto również zaznaczyć, kto będzie mógł korzystać z programu „Warszawa+”. Warunkiem koniecznym jest posiadanie spersonalizowanej karty – „Karta Mieszkańca Piastowa”. Otrzymają ją osoby zamieszkujące na terenie miasta oraz rozliczające się w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie. Przewidywany termin rozpoczęcia wydawania karta to przełom listopada i grudnia.

Reklama

 

Reklama