Rada rozpoczęła kadencję

0
506
Reklama

Za nami wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. 28 przedstawicieli rozpoczęło już kadencję.

Jesienią głosowaliśmy w wyborach samorządowych, jednak nie wszyscy mogli w nich wziąć udział. Podstawowy warunek: ukończone 18 lat. Nie oznacza to jednak, że głos młodzieży jest nieważny. Młodzieżowa Rada Miasta to organ, który może prezentować zdanie młodzieży i brać aktywny udział w życiu poszczególnych gmin. 25 lutego wybrano młodych radnych II kadencji.

Warto zwrócić uwagę, że członkami MRM są uczniowie w wieku 14-19 lat. W styczniu kandydaci musieli wypełnić formularze zgłoszeniowe oraz uzyskać dziesięć podpisów poparcia i zgodę rodzica. Następnie przyszedł czas na kampanię wyborczą. 25 lutego nastąpił decydujący moment w postaci wyborów, podczas których wybrano 28 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Młodzieżowa Rada Miasta to dla wielu osób z pewnością ciekawe doświadczenie, które pomoże czynnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Jej przedstawiciele będą spotkać się z władzami miasta i oświaty, a także inicjować działania dotyczące ich grupy wiekowej.

Reklama

7 marca młodzi radni wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w Urzędzie Miasta Pruszkowa. Członkowie MRM wzięli udział w grze terenowej, poznali specyfikę pracy magistratu oraz spotkali się z pracownikami kilku wydziałów. Młodzież wzięła również udział w spotkaniu z wiceprezydent Beatą Czyżewską. Członkowie MRM otrzymali dyplomy Świadomego Petenta Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Z kolei 14 marca odbyła się I sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Uczestniczyły w niej władze miasta – prezydent Paweł Makuch oraz wiceprezydenci Beata Czyżewska i Konrad Sipiera. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i mianowaniu na członków. Przewodniczącą MRM została Karolina Szklarska.

 

Reklama