reklama
Strona główna Aktualności R1 pod znakiem zapytania

R1 pod znakiem zapytania

0
Raszyn, autobusy, rozkład jazdy, R1, R2

Władze Raszyna zdecydowały się zawiesić część kursów autobusu R1. Decyzja ma związek z niewielkim obłożeniem linii w niektórych godzinach.

Lokalna linia R1 funkcjonuje od listopada 2019 r. Licząca 17 km trasa autobusu prowadzi z Pruszkowa przez Pęcice, Reguły, Michałowice, Opacz Małą i Raszyn do pętli P+R Aleja Krakowska. – Dzięki wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych udało nam się uruchomić linię R1. Pozwoli ona zwiększyć możliwości komunikacyjne dla naszych mieszkańców, tworząc dogodne połączenia do miejsc, w których znajdują się instytucje publiczne, urzędy, szkoły czy zakłady pracy – opisywał uruchomienie linii jesienią 2019 roku zastępca wójta Raszyna Michał Kucharski.

Jak się jednak okazuje, w niektórych godzinach zainteresowanie pasażerów jest bardzo niewielkie. Chodzi konkretnie o pory popołudniowe i wieczorne, przypadające już po godzinach szczytu. W związku z małym obłożeniem linii w tych porach, zdecydowano się zawiesić kursy na trasie Pruszków – Warszawa w godz. 17.45 i 19.30 oraz w godz. 18.40 i 20.20 w kierunku powrotnym.

Raszyński magistrat informuje, że wprowadzone od 29 marca zmiany mogą nie być ostatnimi. W najbliższych miesiącach mają zostać przeprowadzone szczegółowe analizy obłożenia autobusów na poszczególnych kursach. Jeśli okaże się, że liczba pasażerów autobusu nadal będzie spadać, władze gminy nie wykluczają dalszych zmian w rozkładzie jazdy.

Co istotne, bez zmian pozostaje dotychczasowy rozkład drugiej lokalnej linii R2, kursującej na trasie Rybie – Raszyn – Nowe Grocholice – Puchały – Wypędy – Janki – Falenty – Podolszyn Nowy.

Czytaj także: Dotacje dla działkowców

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version