Punkt Szczepień Populacyjnych w szkole nr 10

0
280
Reklama

Przygotowania do masowych szczepień przeciw koronawirusowi. W Pruszkowie punkt szczepień populacyjnych ma zostać zlokalizowany w Szkole Podstawowej nr 10.

Od ponad roku walczymy z pandemią koronawirusa. Przełomem mają być szczepionki, część społeczeństwa już jest zabezpieczona. Zaczęło się od seniorów, uprzywilejowanych grup zawodowych, a teraz przechodzimy do kolejnej fazy. Przyjmowane są zapisy od coraz młodszych roczników. Mowa o szczepieniach masowych.

Samorządy przygotowują swoją infrastrukturę, aby ten proces przebiegł sprawnie. Sprawdzamy, jakie plany ma w tej materii miasto Pruszków. – Planujemy zorganizować Punkt Szczepień Populacyjnych w Szkole Podstawowej nr 10. Szkoła ta dysponuje niezbędną infrastrukturą m. in. niezależnymi wyjściami, dodatkowymi pomieszczeniami gospodarczymi. Sam punkt zostanie zorganizowany w działającej w tej szkole sali dla mieszkańców – która jest na tyle przestronna, że bez problemu spełni warunki reżimu sanitarnego. W razie potrzeby będziemy mogli dysponować także innymi lokalizacjami – otrzymaliśmy odpowiedź od pruszkowskiego magistratu.

Miasto zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację. – Jesteśmy w stałym kontakcie z koordynatorem ds. tworzenia PSP i analizujemy możliwości utworzenia PSP. Prowadzimy rozmowy z podmiotami prowadzącymi działalność medyczną – przekazali nam pruszkowscy urzędnicy.

Czytaj również: Obiecujące wyniki badań leku na COVID-19

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj