reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. Punkt drive-thru szczepień stanie na parkingu w Szczęsnem

Punkt drive-thru szczepień stanie na parkingu w Szczęsnem

0
punkt szczepień drive thrue w Grodzisku

W gminie Grodzisk Mazowiecki będzie punkt szczepień drive-thru. Stanie on na parkingu w Szczęsnem. Przygotowania do jego uruchomienia już trwają.

W połowie kwietnia br., rząd poinformował o uruchomieniu pilotażowych punktów szczepień powszechnych oraz punktów drive-thru – gdzie szczepionkę można przyjąć nie wychodząc z samochodu. Podano także określone zasady szczepień.

W gminie Grodzisk Mazowiecki taki punkt będzie działał na parkingu przy nowym cmentarzu w miejscowości Szczęsnem. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, przygotowania idą pełną parą. Niebawem zostaną rozstawione namioty oraz miejsca dla samochodów. Szczepienia w punkcie drive-thru będą mogły ruszyć jak tylko szpital otrzyma szczepionki.

-Główną stroną w tym przedsięwzięciu jest szpital oraz grodziskie starostwo. Szpital Zachodni jest odpowiedzialny za medyczną stronę funkcjonowania puntu, natomiast gmina jedynie pomaga, np. poprzez udostępnienie terenu – mówi w rozmowie z Przeglądem Regionalnym Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Czytaj także: Startują nowe punkty zapisów na szczepienia przeciw COVID-19

Niebawem mają stanąć namioty, ma także zostać zabezpieczona pełna infrastruktura techniczna oraz dostęp do internetu. Kiedy w punkcie będą mogli szczepić się mieszkańcy? -Wszystko zależy od dostaw szczepionek dla szpitala. Placówka spodziewa się, że szczepienia będą możliwe już po 10 maja. Obecnie działa punkt szczepień w grodziskiej Mediatece, tam szczepimy już po 500 osób – tłumaczy nam Grzegorz Benedykciński.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version