PSZOK w Piastowie już otwarty

0
2500
Reklama

8 czerwca został otwarty PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przy ul. Poniatowskiego w Piastowie. Koszt inwestycji to blisko 2,2 miliona złotych.

Często mamy problem z odpadami wielkogabarytowymi. Kłopot pojawia się, gdy chcemy wyrzucić stary sprzęt elektryczny, zużyte opony, meble czy chemikalia. W takim wypadku najlepiej skorzystać z Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 8 czerwca otwarty został PSZOK przy ul. Poniatowskiego w Piastowie.

Koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł, z czego ponad 1,8 mln zł pochodzi z dofinansowania. Zadanie miało istotne znaczenie dla rozwoju świadomości ekologicznej oraz troski o środowisko naturalne. Mieszkańcy Piastowa mogą dostarczyć do punktu zbiórki odpady, które trafią do recyklingu i zostaną ponownie wykorzystane.

Czytaj także: Połączą Piastowską

Reklama

PSZOK przy ul. Poniatowskiego jest otwarty przez cały tydzień. W poniedziałki od 15.00 do 18.00, we wtorki, czwartki i piątki 8.00-12.00. Z kolei w środy – 14.00-18.00, a w soboty – 12.00-16.00. Mieszkańcy Piastowa mogą bezpłatnie oddawać odpady. PSZOK przyjmuje m.in. papier i tekturę, tworzywa sztuczne, metale, szkoło, bioodpady, przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe czy też zużyte opony i tekstylia. Do punktu nie oddamy zaś materiałów zawierających azbest, części samochodowych, śmieci nieoznaczonych i pochodzących z działalności gospodarczej.

Należy wspomnieć, że powstanie PSZOK poprzedziła modernizacja ul. Poniatowskiego. Latem ubiegłego roku nastąpił finał prac, które polegały na wykonaniu nowej nawierzchni, chodników, wjazdów do posesji i kanału deszczowego.

Co można oddać do PSZOK

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj