reklama
Strona główna Aktualności Akt. Nadarzyn Pszczółka, jeżyk w mini-parku i otwarcie basenów w Strzeniówce

Pszczółka, jeżyk w mini-parku i otwarcie basenów w Strzeniówce [ZDJĘCIA]

0
baseny letnie, gmina Nadarzyn, Strzeniówka, mini-park, basen, Dariusz Zwoliński, Przegląd Regionalny
Fot. Facebook/Dariusz Zwoliński

Gmina Nadarzyn z myślą o dzieciach. Pszczółka, jeżyk i chrząszcz pojawiły się w mini-parku w Strzeniówce. Z kolei 16 czerwca nastąpiło oficjalne  otwarcie basenów letnich.

Cieszymy się dobrą pogodą, a więc z przyjemnością odwiedzamy parki i place zabaw. Najmłodsi chętnie korzystają z zabawek i licznych urządzeń, z myślą o dorosłych powstają siłownie zewnętrzne. Minipark w Strzeniówce ma nowych domowników. Są to pszczółka, jeżyk i chrząszcz, które idealnie wpisują się w klimat miejsca. Nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Gmina Nadarzyn dba o rozwój infrastruktury dla dzieci i planuje kolejne działania na tym polu. – Nowe zabawki pojawią się także w tym roku na placach zabaw w Wolicy i Walendowie, a w 2022 roku o nowe miejsce do zabawy dla najmłodszych wzbogaci się sołectwo Urzut – informuje wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

W ostatnich latach, licząc od 2018, w gminie powstało siedem nowych placów zabaw oraz pięć terenów rekreacyjnych. Wystarczy wspomnieć Pastewnik w Nadarzynie, plac zabaw w Kajetanach, tereny zielone w Walendowie czy obiekty sportowe w Wolicy. – Systematycznie staramy się nie tylko dbać o estetyczny wygląd i odpowiedni stan techniczny instalacji na gminnych placach zabaw, ale także staramy się wzbogacać te miejsca o nowe elementy, które uatrakcyjnią pobyt i zabawę naszych najmłodszych mieszkańców – podkreśla wójt Zwoliński.

Czytaj także: Kokaina w bananach trafiła do marketów jednej z sieci

Otwarcie basenów w Strzeniówce

Dzisiaj w Strzeniówce odbyło się otwarcie kompleksu basenów letnich.

-Dzisiaj otworzyliśmy oficjalnie kompleks rekreacyjny z letnimi basenami przy ulicy Działkowej w Strzeniówce. Tempo imponujące jeszcze 25 marca było tam ściernisko dziś mieszkańcy otrzymali bardzo piękne miejsce do wypoczynku. W najbliższy weekend obiekty zostaną udostępnione dla wszystkich chętnych za darmo. Szykują się upały , więc spodziewamy się100 % obłożenia obiektu, czyli ponad 700 osób jednorazowo na terenie kompleksu. Dzisiaj dziękowaliśmy wszystkim , którzy przyczynili się do otwarcia naszego „Kurortu”. Gościliśmy na obiekcie przyjaciół naszego samorządu. Od soboty 19 czerwca obiekt udostępniamy dla wszystkich i mam nadzieję ,że skradnie on Wasze serca- napisał na swoim profilu na  Facebooku Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Od 21 czerwca trzeba będzie nabyć bilet. Dorosły zapłaci 40 zł, jeśli ma Kartę Nadarzyniaka – 20 zł. Bilet dla dzieci powyżej 7 lat to koszt 15 zł (10 zł z kartą), dla studentów odpowiednio – 20 i 10 zł. Dzieci do 7 lat, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, renciści i emeryci wchodzą za darmo. – Zakupiony bilet wstępu będzie upoważniał do pobytu na obiekcie przez cały dzień, czyli od godziny 10.00 do 18.00 jednak bez możliwości wyjścia z obiektu i powrotu na ten sam bilet. Czyli jest to bilet w jedną stronę – podaje Dariusz Zwoliński.

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version