Przyjaciele do wzięcia

0
228

W najbliższą niedzielę schronisko dla bezdomnych zwierząt w Milanówku zaprasza wszystkich miłośników czworonogów na dzień otwarty.

To trzeci już dzień otwarty organizowany w schronisku przy ul. Brwinowskiej. Akcja ma na celu przybliżenie szczegółów pracy w schronisku, zachęcenie do wolontariatu i oczywiście – zapoznanie z czworonogami czekającymi na kochający dom.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji. Na najmłodszych czekać będą konkursy z nagrodami, loterie fantowe, malowanie twarzy czy stoisko z watą cukrową. Ci nieco starsi będą mogli skorzystać z warsztatów postępowania z psem, spotkać się ze specjalistami z zakresu weterynarii i zoopsychologii. Chętni dowiedzą się także, jak przygotować się do adopcji bezdomniaka. Z pewnością dużą atrakcją zarówno dla gości schroniska, jak i jego lokatorów będą wspólne spacery. Podczas dnia otwartego będzie można także wesprzeć działalność placówki, biorąc udział w licytacji lub robiąc zakupy na kiermaszu – będzie można tu nabyć m.in. gadżety schroniskowe, książki i rozmaite drobne fanty, potocznie zwane „przydasiami”. Organizatorzy zachęcają też do przynoszenia podarunków dla podopiecznych schroniska. Szczególnie pożądanymi prezentami będą preparaty na pchły i kleszcze, naturalne żwacze (gryzaki), dobrej jakości karma dla zwierząt oraz duże garnki na wodę.

Dzień otwarty rozpocznie się o godz. 10.00. O 10.30, 13.00 i 14.00 chętni wyruszą na spacer ze schroniskowymi psami. O 11.00 strażnicy miejscy opowiedzą o swojej pracy związanej z odławianiem bezpańskich zwierząt. W południe rozpoczną się spotkania ze specjalistami. O 12.00 na pytania odwiedzających będzie odpowiadał lekarz weterynarii Hubert Olędzki. Pół godziny później rozpocznie się spotkanie z Magdaleną Gutowską, instruktorką szkolenia psów i zoopsychologiem.

Jeśli zatem rozważamy adopcję zwierzęcia lub po prostu chcielibyśmy pomóc bezdomnym czworonogom, warto wybrać się 6 października do schroniska przy ul. Brwinowskiej 48 w Milanówku. Zabawa połączona z pomocą zawsze jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, by z uwagi na bezpieczeństwo nie zabierać ze sobą naszych pupili.