Przygotowania do budowy kanalizacji

0
367
Reklama

Gmina Michałowice planuje budowę sieci kanalizacyjnej dla odwodnienia rejonu ulic w Pęcicach Małych. Na początek samorząd zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Inwestycja swoim zasięgiem ma objąć ulice: Komorowską, Dziką, Skowronków, Przepiórki, Bażantów, Sikorki, Kuropatwy, Słowików i uliczkę bez nazwy (boczna od ul. Skowronków) w Pęcicach Małych. Obecnie układ krytej kanalizacji deszczowej znajduje się jedynie w ul. Dzikiej. Na fragmencie do ul. Leśnej zlokalizowany jest kanał deszczowy. Ciągnie się do ul. Głównej i jest włączony do Utraty poniżej zalewu. Z kolei w kierunku ul. Komorowskiej wody opadowe gromadzone są w zbiornikach retencyjno-chłonnych. Przelewają się one do kanału deszczowego w poboczu ul. Długiej. Z pozostałych ulic wody trafiają do rowów wzdłuż ulic Komorowskiej i Parkowej.

Gmina Michałowice zajmie się kwestią budowy sieci kanalizacyjnej w Pęcicach Małych. Zgodnie z wykonaną w 2017 r. analizą odprowadzenia wód opadowych ze wspomnianego terenu, opracowanie ma zawierać budowę kanałów deszczowo-drenażowych, układu podczyszczającego wód opadowych (saparator z osadnikiem), zbiornika retencyjnego, przepompowni wód deszczowych. Długość odwodnienia wyniesie ok. 2500 m.

Wody ze wspomnianego obszaru będą trafiać do stawu w rejonie skrzyżowania ul. Dzikiej i ul. Komorowskiej. Ma on pełnić rolę zbiornika retencyjnego; zostanie przebudowany i pogłębiony. W wariancie pierwszym wody opadowe będą odprowadzone do kanału deszczowego w ul. Komorowskiej, który włączony jest do Raszynki. Drugie rozwiązanie zakłada korzystanie z projektowanego kanału w ul. Komorowskiej. Ten zaś ma być włączony do rowu wzdłuż ul. Parkowej (połączonego z Raszynką).

Obecnie michałowicki urząd jest na etapie postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci kanalizacji w Pęcicach. Jeśli wszystko potoczy się po myśli władz gminy, wykonawca powinien zostać wyłoniony w sierpniu. Przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej przewidziano na koniec kwietnia 2021 roku.

Reklama

Czytaj również: W Michałowicach wystartował program Wodołapacz

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj