Przygotowania do akcji sadzenia drzew w gminie Michałowice

0
213
Reklama

Mieszkańcy gminy Michałowice będą sadzili drzewa. Najpierw jednak muszą wskazać lokalizacje, w których chcą, aby pojawiły się rośliny.

Z pewnością drzewa, krzewy, kwiaty wzbogacają przestrzeń publiczną i sprawiają, że lepiej się w niej czujemy. Wiosną i latem tworzą wyjątkowy klimat. Gmina Michałowice dba o jakość zieleń i stale monitoruje jej stan. Samorząd planuje kolejne nasadzenia i chce w tę akcję włączyć mieszkańców.

Najpierw jednak odpowiednie przygotowania. Mieszkańcy mogą wskazać miejsca, gdzie powinny znaleźć się nowe nasadzenia. W tym celu należy wypełnić ankietę, która jest dostępna pod adresem: https://www.michalowice.pl/ankietyformularze/sadzimydrzewa2021. – Zgłoszone propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości wykonania nasadzeń m.in. określenia czy występują kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną – naziemną i podziemną. Zweryfikujemy również dobór gatunków, kierując się obecnym charakterem każdej wskazanej lokalizacji nowych nasadzeń – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Czas na wypełnienie ankiety mija 12 marca. Urzędnicy zachęcają do włączenia się w akcję. Finałem projektu będzie sadzenie drzew.

Czytaj także: Miliony na rozwój e-administracji w Pruszkowie i Michałowicach

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj