Przybędzie stacji

0
457
Reklama

Pruszkowski magistrat planuje budowę kolejnych stacji rowerowych oraz ścieżek dla cyklistów. Pojawią się one w listopadzie 2020 roku.

Obecnie do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa jest 13 stacji i 106 rowerów, czyli więcej niż rok wcześniej (odpowiednio 8 i 66). Ich liczba rośnie przede wszystkim z uwagi na zainteresowanie mieszkańców. W ubiegłym roku w Pruszkowie rowery wypożyczono ponad 15 tysięcy razy. Nie da się ukryć, że szukamy różnych aktywności. Rowery miejskie wpisują się idealnie w ten trend, a w miastach pojawiają się kolejne kilometry ścieżek rowerowych.

Władze Pruszkowa snują plany powiększenia systemu. Na terenie miasta mają pojawić się kolejne stacje i kilometry ścieżek rowerowych. W tym celu pruszkowski magistrat ogłosił postępowanie przetargowe i szuka wykonawcy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zatem najpierw część formalna, czyli projekt koncepcyjny, następnie – budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Dopiero potem można ruszać z pracami.

Miasto planuje budowę stacji rowerowych w rejonie WKD, a także w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2. Kolejna powstanie w Parku Mazowsze i tu zakłada się zaprojektowanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Mostowej do ul. Długiej. Ciąg dla cyklistów ma powstać również w miejscu zieleńca od ul. Promyka do ul. Robotniczej. Przy tej drugiej planowana jest również stacja. Kolejna powstanie przy ul. Prusa, uwzględniono tam również ścieżkę rowerową. Od stacji przy ul. Antka planowany jest ciąg pieszo-rowerowy do Parku Żwirowisko wzdłuż ul. Anielki (odcinek Brzozowa – Faraona). Kolejna stacja ma powstać w rejonie ul. Sienkiewicza. Rowery będą dostępne również przy ul. Ryszarda. Znajdzie się tam również ścieżka rowerowa oraz chodnik, co pozwoli na doprowadzenie ruchu rowerowego do ul. Ireny.

Reklama

Jak widać, zadanie jest złożone, na jego efekty przyjdzie więc poczekać. Zakończenie zadania związanego z budową stacji oraz ścieżek rowerowych przewidziano na 30 listopada 2020 roku.

Reklama