reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Przewodniczący rady powiatu złożył rezygnację

Przewodniczący rady powiatu złożył rezygnację

0
rada, powiat pruszkowski, Stanisław Dymura, Pruszków, rada powiatu pruszkowskiego, przewodniczący, samorząd, Krzysztof Rymuza, Przegląd Regionalny
Fot. Powiat Pruszkowski

Podczas XXVIII sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego Stanisław Dymura złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego.

Ponad pięciogodzinna dyskusja, wiele istotnych spraw dla mieszkańców i rozwoju samorządu. Porządek obrad ostatniej sesji liczył 23 punkty. Przedostatni dotyczył komunikatów przewodniczącego rady. W tym punkcie Stanisław Dymura poinformował o swojej decyzji. – Oświadczam, że rezygnuję z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Pruszkowskiego – przekazał Dymura.

Podczas kolejnej sesji radni muszą podjąć stosowną uchwałę. – Jednocześnie informuję, że mówiłem o sesji 23 marca, natomiast w przypadku rezygnacji wybór nowego przewodniczącego musi nastąpić w maksymalnie 30 dni. W związku z tym na pewno odbędzie się posiedzenie dodatkowe – przedstawił Stanisław Dymura.

Czytaj także: Po co się spisujemy?

Decyzja przewodniczącego było zaskoczeniem dla radnych i władz powiatu. – Chciałbym w imieniu swoim i zarządu podziękować za te prawie trzy lata współpracy i powiedzieć coś takiego, o czym państwo nie wiecie w codzienności. Stanisław Dymura jest przewodniczącym, moim zdaniem, najaktywniejszym w historii powiatu – powiedział starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Również radni dziękowali Dymurze za wysiłek w pełnienie funkcji oraz nie ukrywali zaskoczenia podjętą przez niego decyzją.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version