Przewodniczący Rady Miasta Milanówka zrezygnował z funkcji

0
192

Kamil Bialik, przewodniczący Rady Miasta w Milanówku, poinformował w mediach społecznościowych o rezygnacji z pełnionej dotąd funkcji.

– Wydarzenia, jakie miały miejsce podczas XL sesji Rady Miasta Milanówka w dniu 29 marca 2021 roku, utwierdziły mnie w przekonaniu, że niesłuszne postawy niektórych radnych wobec mojej osoby jako Przewodniczącego nie pozwolą na merytoryczny dialog, współpracę i rozwój miasta – napisał Kamil Bialik na oficjalnym profilu na Facebooku.

Swoją decyzję uzasadnił m.in. tym, że w Radzie Miasta brakuje komunikacji, wzajemnego zaufania i wspólnego celu.

– Nieprzestrzeganie przepisów i niestosowanie się do opinii prawnych, to niektóre z sytuacji, z którymi w pojedynkę trudno polemizować. Wzajemne oskarżenia, ciągłe kłótnie oraz próby naginania prawa nie rozwiążą problemów naszego miasta. Taka forma funkcjonowania Rady Miasta Milanówka uniemożliwia mi pełnienie obowiązków przewodniczącego – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że po odwołaniu radnej Janiny Moławy z funkcji przewodniczącej, to właśnie radny Bialik w tajnym głosowaniu otrzymał najwięcej głosów i w maju ubiegłego roku został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Miasta Milanówka.

Czytaj także: Mandaty za maseczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj