Przetarg na remont hali przy ul. Westfala unieważniony

0
96
Reklama

Jedyna oferta złożona w przetargu na modernizację grodziskiej hali sportowej okazała się zbyt wysoka. Magistrat zdecydował się unieważnić postępowanie.

Hala sportowa przy ul. Westfala to obecnie największy obiekt sportowy w Grodzisku. Tu między innymi swoje rozgrywki prowadzą zawodnicy Bogorii. Hala powstała blisko 30 lat temu i jej stan jest już daleki od ideału. Mieszkańcy z pewnością czekają na nowy obiekt, czyli powstające przy ul. Sportowej Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Ten jednak będzie gotowy dopiero za rok. Do tego sportowcom musi wystarczyć hala przy ul. Westfala. Stąd w tegorocznym budżecie zaplanowano jej modernizację.

Na początku czerwca gmina ogłosiła przetarg na tę inwestycję. Zakres planowanych prac obejmował m.in. wymianę posadzek w hali głównej, sali niebieskiej oraz na widowni. Nowe podłogi miały zostać wykonane w nowoczesnej technologii i spełniać standardy międzynarodowych federacji sportowych. Ponadto planowano wykonawca miałby zapewnić montaż wyposażenia sali, w tym osprzętu boiska do siatkówki i piłki ręcznej, a także składanych trybun. Na całość zadania grodziski magistrat zamierzał wydać maksymalnie 1,2 mln zł, zaś inwestycja powinna zostać zrealizowana w nieco ponad dwa miesiące.

Na początku lipca otwarto jedyną ofertę złożoną w postępowaniu. Do przetargu stanęła tylko pruszkowska firma Luksor. Za realizację zadania oferent oczekiwał wynagrodzenia w wysokości ponad 1,76 mln zł, czyli ponad pół miliona więcej niż zakładany budżet. W tej sytuacji gmina zdecydowała się unieważnić przetarg.

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 1 200 000 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – czytamy w opublikowanym przez urząd piśmie.

Reklama

Wszystko wskazuje więc na to, że wkrótce zostanie ogłoszone nowe postępowanie na modernizację hali.

Grodziski magistrat nie ma ostatnio szczęścia do przetargów. To już bowiem kolejne postępowanie, w którym ceny oferentów przekraczają oczekiwania urzędników. Podobny los spotkał inne planowane niedawno zadanie. Dwa tygodnie temu gmina ogłosiła przetarg na przebudowę placu zabaw przy ul. Dworskiej. Jedyna złożona oferta opiewała w tym przypadku na prawie 130 tys. zł, tymczasem urząd planował wydać na ten cel niespełna 30 tys. zł. Również w tym przypadku można się więc spodziewać unieważnienia przetargu.

Czytaj również: Komunikat CPK w sprawie nieruchomości

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj