Przetarg na projekt grodziskiego łącznika unieważniony

0
138
Reklama

Zgodnie z przewidywaniami, grodziski magistrat unieważnił postępowanie na projekt łącznika ulic Nadrzyńskiej i Radziejowickiej. Nowy przetarg już trwa.

Na początku czerwca Urząd Gminy w Grodzisku Maz. ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla nowej drogi, łączącej ul. Nadarzyńską z nowym rondem powstającym w ciągu ul. Radziejowickiej w Kałęczynie. Plan zakłada poprowadzenie liczącej ok. 3,3 km nitki z rondami na przecięciach z ul. Nadarzyńską, Lazurową i Osowiecką. Władze gminy planują wydać na tę inwestycję nawet 30 mln złotych. Burmistrz Grzegorz Benedykciński nie ukrywa, że liczy na dofinansowanie inwestycji Funduszu Odbudowy. Jeśli nie uda się pozyskać środków zewnętrznych, zadanie będzie realizowane własnym sumptem gminy.

Szybko jednak okazało się, że sprawa nie będzie prosta. W czerwcowym przetargu zgłosił się tylko jeden oferent, a jego propozycja opiewała na kwotę blisko dwukrotnie wyższą od zakładanej. Magistrat planował bowiem wydać na projekt maksymalnie 350 tys. zł, tymczasem złożona przez firmę MT-Projekt z Grójca oferta zawierała kwotę 599 tys. zł. W tej sytuacji władze Grodziska zdecydowały się unieważnić postępowanie i rozpisać je ponownie. Nowy przetarg podzielony jest na trzy zadania. Pierwsze obejmuje odcinek od ronda na DW579 w Kałęczynie do ul. Osowieckiej w Odrano-Woli. Drugie to fragment od ul. Osowieckiej do ul. Lazurowej. Trzecie zaś dotyczy odcinka od ul. Lazurowej do ul. Nadarzyńskiej. Każde z zadań obejmuje również zaprojektowanie ronda. Taki podział może oznaczać, że gmina będzie realizować inwestycję etapami, w ramach możliwości finansowych.

Termin składania ofert w nowym przetargu upływa 5 lipca. Być może tym razem władze gminy będą miały więcej szczęścia i uda się wyłonić projektanta nowej drogi.

Czytaj również: Przegląd Regionalny, wydanie 136

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj