Przesunięcie rozmów transportowych

0
247
Reklama

Wykorzystanie łącznicy kolejowej biegnącej od stacji WKD do dworca PKP w Pruszkowie z pewnością byłoby komunikacyjnym ułatwieniem dla mieszkańców. Rozmowy w tej sprawie zostały przesunięte.

Łącznica mająca blisko trzy kilometry jest niezelektryfikowana, spina ona stację Pruszków z Warszawską Koleją Dojazdową. Jej wykorzystanie w ruchu pasażerskim wymagałoby przeprowadzenia remontu. W ubiegłym roku pojawiło się „światełko w tunelu”. Władze Pruszkowa rozpoczęły rozmowy z Warszawską Koleją Dojazdową na temat uruchomienia szynobusu łączącego miasto z Komorowem. – Rozwój Publicznego Transportu Zbiorowego powinien być zrównoważony i biorąc pod uwagę prognozy potrzeb przewozowych uruchomienie łącznicy kolejowej pomiędzy stacją PKP Pruszków ze stacją WKD jest jak najbardziej zasadne z punktu widzenia społecznego – zaznacza prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Pojawiła się jednak pandemia koronawirusa i sprawa została wstrzymana. – Chcemy stale rozwijać transport w naszym mieście zapewniając obsługę podróży wewnątrz obszaru miasta pomiędzy jego częściami, oraz na dojazdach do zintegrowanych węzłów przesiadkowych zapewniających przesiadki na transport szynowy, jednak w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 rozmowy związane z ewentualnym uruchomieniem nowych połączeń zostały przesunięte w czasie – wyjaśnia Paweł Makuch. – Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli wrócić do tematu – dodaje włodarz Pruszkowa.

Czytaj również: Malichy z lepszą komunikacją

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj