Strona główna Aktualności Przestronne i nowoczesne przedszkole

Przestronne i nowoczesne przedszkole

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

1 września rozpoczęło działalność Przedszkole Miejskie nr 16 przy ul. Pływackiej 16 w Pruszkowie. Placówka posiada odpowiednie wyposażenie, a w planach jest stworzenie sali integracji sensorycznej dla dzieci.

Kompleks oświatowy na Gąsinie gotowy. Rok temu do użytku oddano nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 10, teraz nadszedł czas na przedszkole. Koszt całej inwestycji to ponad 47 milionów złotych. 24 kwietnia, podczas sesji Rady Miasta, założono Przedszkole Miejskie nr 16. 1 września rozpoczęło ono działalność. Do czteroodziałowej placówki uczęszcza 100 dzieci w wieku 3-5 lat. – Budynek przedszkola posiada przestronne w pełni wyposażone, kolorowe sale pobytu dziennego. W każdej sali znajduje się łazienka dla dzieci oraz zaplecze. Ponadto przedszkole ma salę gimnastyczną, która będzie służyła również do organizowania występów i spotkań z rodzicami. Placówka dysponuje własną kuchnią, przestronnym parkingiem oraz zapleczem gospodarczym i administracyjnym – przedstawia prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Przedszkole posiada plac zabaw z urządzeniami rekreacyjno-sportowymi, wyposażony w bezpieczną dla dzieci nawierzchnię. Ponadto z każdej sali jest bezpośrednie wyjście do wydzielonego dla grupy ogródka – dodaje.

W placówce pracuje ośmiu nauczycieli, logopeda oraz psycholog (w wymiarze 1/2 etatu) oraz jedenastu pracowników administracji i obsługi. Przedszkole posiada odpowiednie wyposażenie, kadrę, więc dzieci mogą korzystać z dostępnej infrastruktury. Ta ma się powiększyć. – Planowane jest stworzenie w przedszkolu sali integracji sensorycznej dla dzieci – informuje prezydent miasta.

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 10 liczy 31 sal, w poprzednim budynku było ich dziewięć. Jak informują władze miasta, każda jest wyposażona w nowoczesne meble i sprzęt multimedialny. Szkoła posiada również halę sportową z widownią, bibliotekę z salą multimedialną. – Nowoczesny kompleks szkolno-przedszkolny z zapleczem rekreacyjno-sportowym na Gąsinie jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań mieszkańców tej części naszego miasta – podsumowuje prezydent Makuch.

Czytaj również: Rozbudowa świetlicy w Pęcicach Małych

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version