Przeprowadzka szkoły dla dzieci z autyzmem „Przylądek”

0
628
Reklama

Przeprowadzka Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek”. Placówka mieści się w Parzniewie przy ul. Radości 2.

Niepubliczna placówka „Przylądek” realizuje program rehabilitacji dla dzieci z autyzmem, przysposabia do pracy i stanowi formę wsparcia. Dotychczas szkoła znajdowała się przy ul. Staszica w Pruszkowie. Teraz przyszedł czas na przeprowadzkę do nowej siedziby, która mieści się w Parzniewie przy ul. Radości 2.

Akcja „Ku Przyszłości i Radości” wymagała wiele zaangażowania. Szkoła zgromadziła mnóstwo rzeczy do przewiezienia, ale dzięki wsparciu cały proces zakończył się sukcesem. – Siła i moc miłości rodziców przenosi góry w przenośni a buduje przyszłość dla swoich dzieci w prawdziwym świecie. Nowy Przylądek to efekt realizacji marzenia rodziców dzieci z autyzmem. Ich miłości i determinacji finansowej – poinformowała Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek”.

W akcję przeprowadzki i pomocy zaangażował się starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, członek zarządu powiatu Grzegorz Kamiński oraz Strzelcy Rzeczypospolitej z Pruszkowa. – Jesteśmy pewni, że wszyscy wychowankowie znajdą w nowym miejscu wiele radości, miłości i zrozumienia. Tego właśnie im życzymy! – podkreśla powiat pruszkowski.

Placówka jest wdzięczna za okazane wsparcie. – Serdecznie dziękujemy za wsparcie, wzorcową współpracę i życzliwe zrozumienie rodzin dzieci z autyzmem.

Reklama

Czytaj także: Koncepcja przebudowy pruszkowskiej szkoły

Plany na przyszłość

Marzenia zostały spełnione, ale to jeszcze nie koniec. – Na dzieci dziś czekają klasy w szkole podstawowej. Za rok – już piękne przestrzenie w szkole przysposabiającej do pracy. W następnych latach powstanie Dzienny Ośrodek Pracy i Terapii wraz z mieszkaniami hostelowymi (treningowymi). Ostatnim „puzzlem” będą samodzielne mieszkania chronione – docelowe miejsce zamieszkania dla dorosłych osób z autyzmem – prezentuje „Przylądek”.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj