Przemiana Kina Baśń

0
584
Reklama

Blisko 1,7 mln zł przeznaczono na modernizację kina Baśń w Piastowie. W ramach inwestycji zakupiono m.in. ekran kinowy i sprzęt do projekcji cyfrowych.

Małe kina mają swój klimat i nadal przyciągają widzów, choć ciężko im konkurować z multipleksami. Piastowska Baśń na przestrzeni ostatnich lat przeszła przemianę. W 2014 r. wymieniono projektor analogowy na cyfrowy, pojawiły się również nowe fotele. Z pewnością wzrósł komfort oglądania filmów, ale na tym nie poprzestano. Modernizacja pomieszczenia zaadaptowanego na nową siedzibę kasy została przeprowadzona w 2017 r. Wtedy również wdrożono pierwszy etap systemu klimatyzacji.

Efekty działań prowadzonych w ostatnich latach w ramach Programu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Program Operacyjny Rozwój Kin – Priorytet Modernizacja Kin są widoczne. Piastowska Baśń przeszła metamorfozę, zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Zakupiono ekran kinowy i system oświetlenia, zamontowano nowe nagłośnienie, wyremontowano pomieszczenia projektora, wymieniono podłogi w sali kinowej, wdrożono system internetowej rezerwacji i sprzedaży biletów, wykonano nową aranżację foyer, zmodernizowano łazienki, scenę kinową. Wszystko po to, aby oglądanie filmów w kinie Baśń stanowiło dla widzów przyjemność. Działania te kosztowały blisko 1,7 mln zł, jednak warto zaznaczyć, że prawie 700 tys. zł pozyskano w ramach dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nie tylko kino można podziwiać w nowej odsłonie. Również budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie zmienił się za sprawą termomodernizacji. Niektóre prace nadal trwają.

Reklama
Reklama