Przełom w sprawie wiaduktu w Pruszkowie, czas na projekt

0
247

Mazowsze przystępuje do działań związanych z projektowaniem przeprawy nad torami PKP w Pruszkowie. Ten krok cieszy władze miasta, ponieważ udało się osiągnąć wspólne stanowisko.

Przez lata dyskutowano nad temat przebudowy wiaduktu w ciągu DW718. Problem w tym, że wizje władz województwa i miasta były różne. Z inwestycją wiązano również obawy przed ewentualnym paraliżem ruchu drogowego w Pruszkowie i okolicznych miejscowościach. Wcześniej planowano wyburzenie istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Liczne rozmowy doprowadziły do zmiany stanowiska. Ustalono, że w miejsce istniejącego wiaduktu powstaną dwa. O sprawie szeroko pisaliśmy na łamach Przeglądu Regionalnego.

Radość w pruszkowskim magistracie nastąpiła po otrzymaniu pisma od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Sprawa nabiera tempa. – Województwo mazowieckie przystępuje do zlecenia prac projektowych, które będą prowadzić do realizacji zadania polegającego na „Rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 718 od węzła autostradowego »Pruszków« do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Partyzantów oraz rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 719 od skrzyżowania z ul. Partyzantów do granicy m.st. Warszawa – czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta Pawła Makucha.

Czytaj także: Pruszków i PKP podpisały porozumienie w sprawie wiaduktu

Władze Pruszkowa nie ukrywają satysfakcji z rozwoju wypadków. – Przeprowadzone rozmowy przyniosły efekty. Bardzo mnie to cieszy – informuje prezydent Paweł Makuch. – Pisemne potwierdzenie marszałka Struzika dotyczące planów inwestycyjnych ws. naszego głównego wiaduktu to wynik wielu spotkań i rozmów, które prowadziliśmy od początku naszej kadencji. Po wielu latach stanowisko Urzędu Miasta jest takie samo, jak stanowisko władz województwa mazowieckiego. To naprawdę wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pruszkowa – to z kolei zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Planowane postępowanie przetargowe ma zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2021 roku. Kompletna dokumentacja powinna być gotowa w 2024 roku.

Na tym nie koniec

Trzeba również podkreślić, że województwo mazowieckie szykuje kolejne działania drogowe. Trwają przygotowania do budowy „Paszkowianki”. Od 2018 roku prowadzone są prace projektowe dla odcinka od skrzyżowania z DW719 do autostrady A2 z włączeniem węzła Pruszków oraz DW720 w Brwinowie.

Działania drogowe przyjmowane są z entuzjazmem. – Dodatkowo cieszy deklaracja rozpoczęcia projektowania poszerzenia ulicy Poznańskiej na odcinku od wiaduktu do węzła A2. W połączeniu z obecnie realizowanym przez nas projektowaniem połączenia ulicy Nowoinżynierskiej z ulicą Poznańską tworzą się nowe możliwości komunikacyjne dla Gąsina – podkreśla Konrad Sipiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj