Przejrzystość warunków wypożyczenia

0
102

Zanim podpiszemy umowę, opłacimy wynajem, winniśmy zapoznać się z warunkami wynajmu, regulaminem usługi. Dobrze jest wiedzieć, jakie są nasze prawa wobec wypożyczalni i przeciwnie. Szczególnie ważne jest doprecyzowanie terminu zwrotu samochodu, sposobu przekazania i stanu auta. Czasem konieczne jest umycie samochodu, jego wysprzątanie, czasem jedynie zatankowanie do pełna. W wielu wypożyczalniach proces odbioru auta, jak i oddania auta odbywa się bezkontaktowo. To spore zaufanie wobec klienta. W mniejszych wypożyczalniach oddajemy samochód, jak i go odbieramy od pracownika wypożyczalni w siedzibie wypożyczalni lub też za dodatkową opłatą w wybranym miejscu i czasie.

Samochody z wypożyczalni i ich użytkowanie

Użytkowanie samochodu z wypożyczalni może być kłopotliwe, jeśli obawiamy się o to, że samochód uszkodzimy, że nam go ktoś inny uszkodzi. Faktycznie obawa ta może utrudniać radość korzystania faktu, że możemy pojeździć samochodem, a nie musieć błąkać się po przystankach czy przemierzać kilometrów piechotą. By uniknąć obaw. wystarczy zapewnić sobie stosowną ochronę ubezpieczeniową. Oczywiście nie zwalnia ans to z dbałości o wypożyczony samochód, który jako mienie powierzone nam mamy obowiązek dbać i nie narażać celowo na szkodę. W regulaminach wypożyczalni samochodów najczęstsze kontrowersje budzą punkty wymagające obowiązek parkowania pojazdu wyłącznie na parkingach strzeżonych lub prywatnych ogrodzonych i zabezpieczonych posesjach. Również wątpliwy jest obowiązek przepisowej jazdy na drodze, bez przekraczania prędkości, dostosowując sposób jazdy do warunków drogowych. Do tego dochodzą obostrzenia związane z paliwem, które winno pochodzić od znanego, uznanego dystrybutora. Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu z przyczyn niedotrzymania warunków użytkowania, mamy problem. Udowodnienie niektórych usterek bywa trudne, wiele zależy od postawy klienta, jak i wypożyczalni.

Odpowiedni samochód do podróży

wybór konkretnego samochodu z oferty wypożyczalni nie powinien być przypadkowy, również nie powinniśmy patrzeć wyłącznie na najniższa cenę. Korzystając z doradztwa pracowników wypożyczalni, możemy zoptymalizować koszty wynajmu poprzez wynajem większego, silniejszego samochodu w wyższej kwocie jednak o niższym spalaniu. Obniżyć koszty można także, wynajmując samochód z opłatami drogowymi, z odpowiednimi systemami kontroli jazdy, wspomaganiem, przeznaczony do danego rodzaju terenu. Najczęściej wyłączeniem z odpowiedzialności wypożyczalni jest uszkodzenie ogumienia, zwłaszcza gdy wynika ono z tego dokąd samochodem pojechaliśmy, jaka drogą, po jakiej nawierzchni. Niektóre trudne trasy są wręcz zakazane przez wypożyczalnie, grożące uszkodzeniem zawieszenia w pojeździe itp. Z racji wbudowanych sygnalizatorów GPS wybierając się w taką drogę, ryzykujemy sporem z wypożyczalnią na własna odpowiedzialność.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj