Przedszkolaki z Michałowic odwiedziły seniorów

0
56
Reklama

Przedszkolaki z Michałowic spotkały się z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora w Komorowie. Dzieci zadbały również o koloryt otoczenia sadząc cebulki kwiatów. 

20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Była to doskonała okazja do refleksji, rozmów, analiz i po prostu zwykłych ludzkich gestów względem osób starszych. Seniorzy stanowią integralną część naszego społeczeństwa i chcą być aktywni, czerpać z życia. Często też potrzebują pomocy i naszego wsparcia. Czasami wystarczy chwila rozmowy, aby dać komuś radość. 

Od najmłodszych lat należy u dzieci budować zrozumienie i szacunek dla seniorów. Tym bardziej akcja przedszkolaków z Michałowic chwyta za serce. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora dzieci z grupy Pszczółki udały się do Dziennego Domu Seniora w Komorowie. 

 Przedszkolaki przygotowały piękne jesienne filiżanki z życzeniami herbatką w środki, a także laurki dla tych osób, które muszą spędzać czas w domu. Musiały włożyć wiele pracy, aby wykonać swoje wyjątkowe dzieła. Prezenty dały seniorom wiele radości, na ich twarzach zagościły uśmiechy. 

Dzieci uczciły Europejski Dzień Seniora, a spotkanie dla obu stron było źrodłem radości. Seniorzy otrzymali prezenty, chętnie rozmawiali z przedszkolakami i wspólnie się bawili. Miło spędzony czas i piękne wspomnienie.  

Reklama

Sadzenie kwiatów 

Troska o seniorów, pomaganie ludziom w potrzebie, empatia, otwarcie na drugiego człowieka – te wartości wpajamy dzieciom. Ważna jest również świadomość istoty środowiska w naszym życiu. 

Przedszkolaki z Michałowic i Nowej Wsi włączyły się w gminną akcję „Krokusy”. Dzieci z Michałowic zasadziły cebulki krokusów i żonkili wokół własnej placówki. Z kolei przedszkolaki z Nowej Wsi przy bibliotece. Ich aktywność z pewnością zobaczymy za rok. Dobra zabawa połączona z troską o środowisko i otoczenie – nie ma nic lepszego. A 23 października do akcji sadzenia ruszyli mieszkańcy gminy.  

Czytaj również: Centrum Ruchu Seniora

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj