Przebudowa ulic we wsi Komorów

0
427

Prace nad drogami ruszyły w zeszłym tygodniu. Wartość obu inwestycji wyniesie ponad 1,5 miliona złotych.

W połowie minionego tygodnia w gminie Michałowice rozpoczęły się prace nad dwiema kolejnymi inwestycjami. Obie dotyczą miejscowości Komorów. Mowa o przebudowie ulicy Bankowej i Sieradzkiej.

Na ulicy Bankowej wykonane zostanie odwodnienie, skablowana sieć energetyczna, a przebudowie ulegnie oświetlenie uliczne. Pojawi się również nowa nawierzchnia. Wartość inwestycji wyniesie około 1,3 miliona złotych.

Zakres prac na ulicy Sieradzkiej obejmuje wykonanie nowej nawierzchni i odwodnienie drogi. Cena w przetargu wyniosła w przybliżeniu 325 tysięcy złotych.

– Worki z piaskiem znikną i nie będziemy za nimi tęsknić – poinformowała Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice – Remont drogi rozpoczynamy tuż po zakończeniu prac budowlanych przy budynku socjalnym – także przy ulicy Sieradzkiej. Ulica Sieradzka jest ostatnią z ulic do remontu na tzw. „Domeczkach”. Po wykonaniu tej inwestycji wszystkie ulice odchodzące na północ od Alei Marii Dąbrowskiej będą wyremontowane.

Zakończenie remontów planowane jest do końca września tego roku. Z uwagi na prowadzone prace mogą być wprowadzane czasowe zmiany organizacji ruchu. W związku z potencjalnymi utrudnieniami komunikacyjnymi mieszkańcy wsi Komorów powinni uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj także: Ulgi dla pasażerów Grodziska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj