reklama
Strona główna Aktualności Akt. Nadarzyn Przebudowa skrzyżowania w Nadarzynie

Przebudowa skrzyżowania w Nadarzynie

0
rondo, Mszczonowska, Błońska, Nadarzyn, Dariusz Zwoliński, MZDW, Przegląd Regionalny

Szykuje się przebudowa skrzyżowania ul. Błońskiej z ul. Mszczonowską w Nadarzynie. Prawdopodobnie inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Temat przebudowy skrzyżowania pojawił się dwa lata temu. Wtedy władze gminy Nadarzyn podjęły rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Celem samorządu była budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Błońskiej z ul. Mszczonowską. MZDW podjęło rozmowy na ten temat i zleciło badanie natężenia ruchu. Przyszedł czas na dalsze działania i ustalenia, co do samej inwestycji.

Sprawa nabrała tempa, a w ostatnich tygodniach władze gminy Nadarzyn spotkały się z zastępcą dyrektora MZDW Tomaszem Dąbrowskim. Ten przedstawił projekt skrzyżowania. – Będzie to trzywlotowe rondo najazdowe, z ciągami pieszym i rowerowym oraz oświetleniem. Niezbędne będzie przebudowanie instalacji kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudową zatoczki autobusowej w ulicy Mszczonowskiej. Jednocześnie na tym spotkaniu inwestor pozytywnie zaakceptował uwagi urzędu dotyczące budowy kanału technologicznego umożliwiającego zainstalowanie na rondzie systemu monitoringu miejskiego oraz budowy od ronda do ulicy Krótkiej ścieżki rowerowej w celu połączenia istniejących ciągów rowerowych – przedstawia wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Czytaj także: Formularz zastąpi lekarza?

Inwestycja w przyszłym roku?

Przebudowa skrzyżowania to krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa. Temat inwestycji poszedł do przodu, ale przed drogowcami jeszcze kwestie formalne. Decyzja na budowę powinna być gotowa do końca roku, a więc należy spodziewać się prac w 2022 roku. – Byłoby to iście ekspresowe tempo – podkreśla Dariusz Zwoliński.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version