reklama
Strona główna Aktualności Przebudowa placu zabaw

Przebudowa placu zabaw

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Szykują się gruntowne zmiany na terenie placu zabaw w pruszkowskim Parku Mazowsze. Do dyspozycji najmłodszych oddane zostaną 23 nowoczesne urządzenia.

Place zabaw to miejsca, które chętnie odwiedzają rodzice z dziećmi. Maluchy mogą się wyszaleć, pobawić się z kolegami czy nawiązać nowe znajomości. Przez pandemię koronawirusa wszyscy musieli porzucić plany o spacerach na place zabaw. Teraz tereny są już dostępne, ale trzeba pamiętać o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.

Istotne jest również, żeby place zabaw były konserwowane, a urządzenia w pełni sprawne. Wtedy dzieci mogą czerpać największą radość z zabawy. Niebawem najmłodsi mieszkańcy Pruszkowa znajdą nowe urządzenia w Parku Mazowsze. Pruszkowski magistrat szykuje się do modernizacji placu zabaw znajdującego się na wspomnianym terenie. Plany obejmują również wycinkę krzewów i drzew, demontaż istniejącego ogrodzenia, które pojawi się w nowym miejscu. W ramach prac na terenie placu zabaw pojawi się nawierzchnia (zdecydowana część będzie poliuretanowa, część żwirowa i z kostki betonowej). Pojawią się również nowe nasadzenia.

Z pewnością najmłodsi największą uwagę zwrócą na urządzenia zabawowe. Na terenie placu zabaw w Parku Mazowsze pojawi się ich 23. Wśród nich m.in. urządzenie wielofunkcyjne z centralną piaskownicą, domek zabawowy ze zjeżdżalnią, zestaw wielofunkcyjny w formie okrętu z podejściem w postaci ścianki wspinaczkowej, a także panele zabawowo-muzyczne. Nie zabraknie również huśtawek. – Mam nadzieję, że ta inwestycja wywoła uśmiech na niejednej dziecięcej buzi – podkreśla prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Na plac zabaw w Parku Mazowsze przyjdzie jeszcze poczekać. Miasto jest na etapie procedur formalnych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, niebawem powinien zostać wyłoniony wykonawca, który na realizację zadania będzie miał 84 dni. Zatem jesienią będzie można sprawdzić nowe atrakcje.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version