Przebudowa Kaletniczej

0
224

Pruszkowski magistrat planuje modernizację ul. Kaletniczej. Finał inwestycji przewidziano na wrzesień br.

Planowane działania dotyczą ul. Kaletniczej na odcinku od ul. Krzywdy-Rzewuskiego do ul. Pływackiej. Na tym fragmencie droga wyłożona jest płytami, co dla kierowców nie jest idealnym rozwiązaniem. Władze Pruszkowa podjęły decyzję o przebudowie ul. Kaletniczej, aby ta miała odpowiedni standard. W ramach inwestycji zostanie wybudowana nawierzchnia z kostki betonowej wraz z zatokami postojowymi. Uwzględniono również konieczność zapewnienia chodnika dla pieszych oraz ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto, modernizacja Kaletniczej obejmie wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego oraz sieci elektroenergetycznej.

Pruszkowski magistrat przeprowadził postępowanie przetargowe, w którym otrzymał aż jedenaście ofert. Wybrana propozycja opiewa na blisko 1,2 mln zł. Wedle przewidywań inwestycja związana z przebudową ul. Kaletniczej powinna zakończyć się do 23 września. Co istotne, na odcinku od ul. Robotniczej do ul. Pływackiej prace mają być prowadzone w okresie lipiec-sierpień.

Szykuje się również przebudowa ul. Wokulskiego. Zadanie obejmie m.in. budowę jezdni, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2,5 mln zł, a jej zakończenie przewidziane jest na październik br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj