Pruszkowscy seniorzy szykują się do wyborów

0
111
Reklama

18 września odbędą się wybory do Miejskiej Rady Seniorów w Pruszkowie.

Zadaniem Miejskiej Rady Seniorów jest podejmowanie działań w celu integracji pruszkowskiego środowiska osób starszych oraz wzmacniania i wspierania ich udziału w życiu miasta. Podejmowane inicjatywy dotyczą m.in. profilaktyki i promocji zdrowia, zapobiegania marginalizacji seniorów czy zapewnienie im dostępu do edukacji i kultury. Z pewnością funkcjonowanie rady jest cenne dla osób starszych, które mogą artykułować swoje potrzeby poprzez reprezentantów wybieranych na czteroletnią kadencję.

Wybory

Nadszedł czas na wybory. Kadencja obecnej rady seniorów dobiega końca, a więc osoby starsze będą wybierać swoich reprezentantów. Najpierw jednak procedura zgłaszania kandydatów. Od 1 do 7 września w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16 należy składać zgłoszenia. Co ważne, kandydat musi mieć skończone 60 lat i być mieszkańcem Pruszkowa.

Trzeba pamiętać o jeszcze jednym istotnym warunku. – Kandydatem na radnego MRS można zostać po zebraniu 12 podpisów pruszkowskich seniorów – informuje Urząd Miasta Pruszkowa.

Wybory do Rady Seniorów zaplanowano 18 września. Pruszkowski magistrat zachęca seniorów do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Reklama

Głosowanie nad statutem

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska zajęła się sprawą rady seniorów. Dokładniej mówiąc chodziło o statut i podjęcie stosownej uchwały. Nowelizacja dokumentu miała miejsce blisko rok temu. W związku tym konieczne było ogłoszenie jednolitego tekstu statutu Miejskiej Rady Seniorów. Za podjęciem uchwały głosowało 18 radnych.

Czytaj również: Wyrok dla dróżnika

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj