reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Pruszków walczy o czyste powietrze

Pruszków walczy o czyste powietrze

0
Pruszków, dofinansowanie, środowisko, czyste powietrze, natura, kampania informacyjna, spotkania, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Kampania informacyjno-edukacyjna „Pruszków walczy o czyste powietrze” z dofinansowaniem w wysokości ponad 33 tysięcy złotych. Wartość projektu to blisko 67 tysięcy złotych.

Mamy coraz większą świadomość dotyczącą rozwiązań proekologicznych. Chętnie jeździmy na rowerach, na zakupy zabieramy torby materiałowe, segregujemy odpady, unikamy plastików, korzystamy ze szkła, oszczędzamy wodę, sadzimy drzewa, wymieniamy źródła ciepła na przyjazne środowisku. Cały czas musimy być aktywni na tym polu, dużą rolę do spełnienia mają także samorządy.

Pruszków pozyskał blisko 33,5 tysiąca złotych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 na zadanie „Kampania informacyjno-edukacyjna w zakresie ochrony powietrza »Pruszków walczy o czyste powietrze«„. W ramach projektu planowany jest festiwal online. Wydarzenie będzie obejmowało m.in. warsztaty edukacyjne, konkursy i prelekcje dotyczące niskiej emisji.

Kolejna kwestia to otwarte spotkania z mieszkańcami. Podczas nich swoją wiedzą na temat czystego powietrza i odpowiednich działań na tym polu podzielą się eksperci i praktycy. Spotkania planowane są w formule live poprzez stronę internetową z możliwością udziału mieszkańców.

Zanim dojdzie do konkretów, czas na kampanię informacyjną. Poświęcona zostanie ona działaniom z zakresu ochrony środowiska i problemu niskiej emisji. W ramach kampanii do mieszkańców trafią informacje dotyczące obowiązujących przepisów, możliwości pozyskania dofinansowań do wymiany źródeł ogrzewania. Z myślą o najmłodszych powstaną kolorowe książeczki z zadaniami.

Koszt całego projektu to prawie 67 tysięcy złotych.

Czytaj również: Niepokój o sytuację w szkole, będzie spotkanie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version