Pruszków trzeci w rankingu najlepszych miast do życia

0
491
Reklama

Pruszków trzeci w rankingu najlepszych miast do życia według tygodnika Newsweek. – Ja to wiem już od dawna, a teraz dowiedziała się o tym cała Polska – podkreśla prezydent Paweł Makuch.

Wybór miejsca do życia często poprzedza analiza. Każdy ma kryteria, którymi się kieruje. Z pomocą przychodzi ranking tygodnika Newsweek. Powstał on w oparciu o najnowsze dane GUS. Autorzy rankingu bazowali na siedmiu kryteriach: bezpieczeństwo, bezrobocie, wynagrodzenia, zdrowie, dochód samorządu, zanieczyszczenia powietrza i wykrywalność przestępstw. Dokonano podziału na dwie grupy – miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców oraz między 50 a 100 tysięcy.

W tej drugiej kategorii na trzecim miejscu uplasował się Pruszków, który zgromadził 41 punktów. – Oczywiście uważam, że powinniśmy być na pierwszym miejscu – zaznacza prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. Na trzeciej pozycji znalazły się także Lubin, Suwałki i Zamość. Wygrał Bełchatów przed Siedlcami.

Co do Pruszkowa, najwyżej ocenione zostało bezpieczeństwo – 9 punktów. 8 pkt. miasto otrzymało za bezrobocie, po 6 za wynagrodzenia, zanieczyszczenie powietrza i wykrywalność przestępstw. 4 punkty przyznano za dochód samorządu, zaś 2 za zdrowie. Zatem mieszkańcy Pruszkowa mają powody do zadowolenia, a ci zastanawiający się nad wyborem miejsca zamieszkania powinni wziąć to miasto pod uwagę. – Ja to wiem już od dawna, a teraz dowiedziała się o tym cała Polska – podkreśla prezydent Makuch.

W rankingu miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców nadal liderem jest Warszawa. Drugi Kraków, trzecia lokata dla Lublina, Rzeszowa i Olsztyna.

Reklama

Czytaj także: Wracają bezpośrednie spotkania z prezydentem Pruszkowa

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj