reklama
Strona główna Aktualności Pruszków otrzymał blisko 200 tysięcy na inwentaryzację

Pruszków otrzymał blisko 200 tysięcy na inwentaryzację

1
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Pruszków otrzymał ponad 198 tys. zł na działania związane z ochroną powietrza. Środki zostaną przeznaczone na inwentaryzację źródeł ciepła w mieście.

W czerwcu informowaliśmy o rozpoczęciu przez Pruszków kolejnych działań związanych z poprawą jakości powietrza. Miasto przystąpiło do realizacji zadania „Szczegółowa Inwentaryzacja Źródeł Ogrzewania na terenie Pruszkowa”. Ankieterzy zbierają dane dotyczące indywidualnych źródeł emisji w mieście. Cały proces potrwa do końca października, a pozyskane informacje zostaną przeanalizowane i będą istotne w podjęciu odpowiednich działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

Z pewnością cennym wsparciem w realizacji inwentaryzacji będą środki pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”. Pruszków pozyskał dotację w wysokości 198 340 zł. 13 lipca prezydent Paweł Makuch podpisał umowę o udzielenie dofinansowania. – Cieszy mnie każde dodatkowe wsparcie, które zdobywamy dla naszego miasta – poinformował włodarz Pruszkowa.

Czytaj także: Wybory prezydenckie wygrywa Andrzej Duda, ale nie u nas

1 KOMENTARZ

  1. bardzo dobrze! jak walczyć z problemem smogu nie znając skali problemu kopciuchów ? dzięki temu będzie można też monitorować w przyszłości piece, które niby jeszcze sprawne ale w najbliższej przyszłości powinny być zmodernizowane. Ja wymieniłam kopciucha na ekologiczny kocioł z certyfikatem ecodesign marki Kostrzewa dzięki programowi czyste powietrze. Bardzo polecam i zachęcam bo jedynie WSPÓLNE działanie przyniesie pożądane efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version