reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Pruszków i PKP podpisały porozumienie w sprawie wiaduktu

Pruszków i PKP podpisały porozumienie w sprawie wiaduktu

0
PKP, Pruszków, inwestycja, Grunwaldzka, wiadukt, Paweł Makuch, Piastów, powiat pruszkowski, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Kolejny krok w kierunku budowy wiaduktu drogowego w ciągu ulic Broniewskiego i Grunwaldzkiej w Pruszkowie. Władze miasta podpisały stosowne porozumienie z PKP PLK SA.

Sprawa jest złożona, ponieważ w realizację inwestycji zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mowa o Pruszkowie, Piastowie, powiecie pruszkowskim i PKP. Temat budowy wiaduktu jest przedmiotem dyskusji od dłuższego czasu. W ubiegłym roku sprawa nabrała tempa. Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej, zaś samorządowcy spotykali się i dyskutowali nad zadaniem.

Kolejnym istotnym krokiem było podpisanie porozumienia pomiędzy Pruszkowem, Piastowem i powiatem pruszkowskim. Podkreślano, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla ruchu. W styczniu nastąpił kolejny pozytywny akces. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch podpisał porozumienie z PKP PLK.   – To kolejny krok do realizacji bardzo ważnej inwestycji, jaką będzie budowa wiaduktu w ciągu ulic Broniewskiego i Grunwaldzkiej – podkreśla włodarz Pruszkowa.

Czytaj także: Konstrukcja kładki gotowa

Inwestycja planowana jest na lata 2021-2023. Wiadukt połączy północną i południową część Pruszkowa, a zarazem będzie alternatywą dla obciążonej przeprawy w Al. Tysiąclecia w Piastowie. – Przy tej okazji warto dodać, że inwestycja będzie miała wsparcie rządowe, ponieważ nasz wniosek przeszedł ocenę formalną i został umieszczony na liście zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – zwraca uwagę Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version