reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Projekty z Pruszkowa zostaną zrealizowane

Projekty z Pruszkowa zostaną zrealizowane

0
Mazowsze, budżet obywatelski, Pruszków, Brwinów, szpital w Tworkach, rondo, boisko, głosowanie, projekt ,Budżet obywatelski Mazowsza,

Poznaliśmy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim Mazowsza. Z terenu powiatu pruszkowskiego wybrano cztery projekty – trzy z Pruszkowa, jeden z Brwinowa.

 Mieszkańcy mogą decydować o otaczającej ich przestrzeni. Temu ma służyć budżet obywatelski. Pomysł, projekt, poparcie odpowiedniej liczby ludzi i można przystępować do realizacji – tak w skrócie wygląda ten mechanizm. Niektórzy zdążyli go poznać na poziomie lokalnym np. mieszkańcy Pruszkowa, którzy brali udział w pięciu edycjach. W ostatnich tygodniach trwało głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Mazowsza- http://www.bom.mazovia.pl/

Decyzja nie była łatwa, ponieważ do wyboru było 107 propozycji. Do realizacji wybrano 63 projekty. W głosowaniu wzięło udział blisko 38 tysięcy mieszkańców Mazowsza. Każdy mógł oddać elektronicznie dwa głosy. Jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej, zaś drugi z podregionalnej. Wśród 63 zwycięskich są cztery z powiatu pruszkowskiego.

W puli podregionalnej znalazła się kwestia wielofunkcyjnego boiska sportowego, które ma powstać na terenie kompleksu Szpitala Tworkowskiego u zbiegu ulic Kaczanowskiego i Krakusa. Projekt ten zebrał 1859 głosów (2. miejsce), a jego wartość określono na 995 tys. zł. Zrealizowane zostanie również „Harcerskie rondo”. Projekt ten dotyczy zagospodarowania terenu wokół ronda Ignacego Kozielewskiego, współtwórcy polskiego harcerstwa i słów hymnu „Wszystko, co nasze”, w Brwinowie. Jego wartość określono na ponad 350 tys. zł. Projekt otrzymał 1182 głosy i zajął 8. miejsce w całej stawce.

W puli ogólnowojewódzkiej do realizacji znalazły się dwa projekty dotyczące szpitala w Tworkach. 1534 głosy i 6. miejsce zajęła idea związana z rewitalizacją i modernizacją terenu wokół placówki. Wartość – 210 tys. zł. Chodzi o budowę infrastruktury prozdrowotnej w postaci siłowni zewnętrznej, mini amfiteatru, ławek, zadaszonych wiat na rowery. 14. pozycja i 515 głosów – to wynik projektu „Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna w Szpitalu w Tworkach”. Celem jest zakup odpowiedniego sprzętu do zastosowania wspomnianej metody. Koszt – 100 tys. zł.

Czytaj także: Ulga podatkowa za oddanie osocza

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version